• VALİMİZİ ZİYARET ETTİK

  VALİMİZİ ZİYARET ETTİK
  Hasan YOSUNKAYA

  VALİMİZİ ZİYARET ETTİK

   

         Özgür Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Engin Öztürk ile birlikte Diyarbakır Valiliği’ne atanan Sayın Ali İhsan Su Valimizi makamında ziyaret ederek, Diyarbakır'a hoş geldiniz. Göreviniz hayırlı hizmetlere vesile olsun diyerek, Diyarbakır'ın sorunlarını birlikte hasbıhal ettik.

     Daha önceki yıllarda Çermik ilçemizde Kaymakamlık yaptığı için Diyarbakır halkını yakinen tanıyan ve Diyarbakır sorunların bilen; ayrıca Şırnak valiliği yapmış olması da bölge sorunlarına çok iyi vakıf olduğunu gösteriyor. Hangi hizmetlere öncelik vereceğini çok iyi bilmesi Diyarbakır'ımız ve halkımız için fırsata dönüşecek.

    Sohbetimiz sırasında Diyarbakır sorunlarına vakıf olduğunu gördüm. Diyarbakır'ın uyuşturucu ile kadın cinayetleriyle veya terörle anılması Diyarbakır'a iyilik değil kötülük olduğunu ifade ettiler ki bizde buna katılıyoruz. Bundan böyle halkımızla el ele vererek var olan sorunları çözeceklerini ifade etmeleri beklenen çok ve Valimizin iyi yönleri.

       Yeni Otobüsler Müjdesi

  Diyarbakır'ın şehir içi ve kırsal alanlarındaki yerleşim yerlerinin yollarının yapımına ağırlık verdiklerini, ulaşım sorununu çözmek için Büyükşehir belediyesinin halkın hizmetindeki mevcut otobüsleri aktif hale getirilmesi için talimat verdiğini, yeni otobüs alımı için sipariş verdiklerini ve siparişler yavaş yavaş gelmeye başladığını söyledi. İlimizin ve ilçelerimizin nüfusu kalabalık mahallelerimize (Köylerimize ) otobüs hattı konulduğu, halkımızın, eğitim, spor, ulaşım, sağlık, yeşil alan, gibi hizmetlerin ihtiyaç duyulan mahallelerde yenilerini yaparak halkımızın hizmetine sunacaklarını. Halkımızın huzur içinde yaşamasını sağlamak için yapacağımız çalışmaları “YAPTI DESİNLER” diye değil, asli görevimiz olduğu bilinci ile yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğini ifade ettiler.    

  Şimdiye kadar yapılan bu hizmetlerin kalan eksikliklerini yapmaya devam edeceğini söyleyen Valimiz, halkımızın da bu hizmetlere layık olduğuna sık sık vurgu yapması da dikkat çekti.

         Diyarbakır'a geldiğimden beri gece gündüz çalışarak halkın huzuru ve mutluluğu için ne gerekiyorsa yaptığını bizde görüyoruz, şahidiz. Bu görevlerini en iyi şekilde yapıp yaptıracağına da şüphemiz yok.

        Sohbetimiz Diyarbakır'ın şimdiye kadar yanlış tanıtıldığını, bazı yayın organlarının Diyarbakır'ı uyuşturucu ile kadın cinayetleri ve terörle anılmasında ısrar ettiklerini. Valilik olarak tüm devlet kurumları ve Diyarbakır halkı ile el ele vererek Diyarbakır'ı gerçek kimliği ile tanınmasını ve anılmasını sağlamaya çalışacaklarını ifade ettiler. Yasa dışı hiç bir eylem ve oluşuma meydan ve fırsat vermeyeceklerini yasalar çerçevesinde çalışacaklarını ifade ettiler.

     “Nam almak için değil, görevim olduğu için Diyarbakır'a güzel hizmetler yapacağım” diyen Sayın Valimiz, bir Diyarbakırlı olarak beni ziyadesiyle memnun etmiştir.

      Diyarbakır halkının yararına yapılacak tüm çalışmaların yanında ve destekçisi olacağımızı söyledik ve söylemeye devam edeceğiz.

       Bizi çok sıcak karşılayan ve Diyarbakır'ın sorunlarını bir dost meclisinde değerlendirdik.

    Sayın valimize başarılar diler, valiliğimizin ve devletimizin yapacağı hayırlı hizmetlerin artarak devam etmesi ilimiz, bölgemiz ve ülkemiz yararına olacaktır.

  Yazarın Diğer Köşe Yazıları
  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen