• ERDOĞAN'I ONLAR YIKABİLİR

  ERDOĞAN'I ONLAR YIKABİLİR
  Hasan YOSUNKAYA

  ERDOĞAN'I ONLAR YIKABİLİR

   

  Erdoğan’ı sadece o yıkabilirdi! Tabiî ki ABD değil, Fetö değil, Almanya yâda Fransa, hatta tüm AB değil. Yok yok NATO’da değil. Hayır hayır, PKK da değil. Yahu düşünsenize bu ülke için, bunların hepsinin toplamından daha tehlikeli olan CHP bile değil. Hepsini toplasanız hiçbirisi Erdoğan için bu kadar tehlikeli değil. Düşünün artık, dünyadaki tüm Türkiye düşmanları ve Türkiye’deki düşmanlarının dahi 20 yıldır yapamadığını yapabilecek bir güçten bahsediyoruz. Benim, bu kadar iddialı olarak, aynı konuda yazdığım ikinci benzer yazıdır bu!

  7 Haziran 2015 seçimlerinden önce de bu karamsarlıkta bir yazım olmuştu. Hiç unutmam, bir vekilimiz beni karşısına alıp bir saat boyunca ‘’Sen ne yapmak İstiyorsun eğer senin dediklerini yaparsak ülke batar‘’ demişti. Benimle dalga geçmişti. Bu millet ne yapacağını bilir, üç kuruş için reisi de ülkesini de satmaz diyerek gülmüştü. Millet her şeyi görüyor! Bu kadar hizmet yatırım, köprüler, tüneller, barajlar, hava alanları, üniversiteler, hastaneler sabaha kadar sayarım lannnnnn, diyerek çokta sinirlenmişti.     Bittimi sayın vekilim. Bitti dedi.

  Şimdi sen beni dinle diyerek devam etmiştim. Bu yazı benim şahsi düşüncelerim değil. Ben zaten ekonomik olarak iyi durumdayım. Ben size sokağı anlattım, ben sokağın sesini size ilettim, ben sizlerin yüzüne aslan kral kaplan sensin diyip sizlerin arkasından konuşulanları anlattım. Ben size kahvede, cami bahçesinde, sokakta, parklarda, eş dost akraba sohbetlerinde konuşulan gerçekleri anlattım. Şimdi, yeniden anlatıyorum. Elbetteki bu millet her şeyi görüyor biliyor.

  Kimisi siyasi düşüncesinden dolayı bütün dünyayı önlerine sersen bize oy vermez. PKK ve HDP zaten hayallerini kurdukları Kürdistan’ın önündeki en büyük engel Erdoğan’ı gördüğü ve Erdoğan yüzünden bittiklerini gördükleri için bize Oy vermez. CHP seçmeni onları dilim dilim kesseler, bütün sokakları caddeleri som altından yapsak bize oy vermezler. Kimisi fetöcü oldukları için bize oy vermezler. Gençler eski Türkiye’yi bilmedikleri için vermez. Kısaca geriye gerçekten ülke vatan millet ve devlet için oy kullanacaklar var. Yani asıl seçmen tabakası bunlar. Ama unutmayın, onların içinde olan bazı guruplar var ki, önce can sonra canan diyen yani, önce evim ailem, çoluk çocuğum ve onların gelecekleri diyen guruplar olduğu aşikâr.

  Biz bu durumu 7 Haziran 2015 seçimlerinde görmüştük. Bütün ülke son 80 yılın toplamından üç kat daha fazla büyümeyi 15 yılda yapmış yollar, otoyollar, köprü, tünel, baraj, havaalanları, hastaneler, üniversiteler say say günlerce sayarsın. Ülke 80 yılın toplamından üç kat, ulaşımda dokuz kat, sağlık ta onbir kat büyüme yapmıştı. Fakat o zamanda dünyada bir kriz başlamış ekonomi kötüye gidiyordu, aslında kötüye gitmekten ziyade millet bolluğa alışmış, alıştıkları bolluktan ödün vermek istemiyordu. Özellikle muhalefet bunu görmüş, hepsi seçim beyannamelerine asgari ücret ve emekli maaşları konusunda bol bol atıyorlardı. Onlar büyük vaatlerde bulunurken Erdoğan asla taviz vermiyordu. Belkide doğrusu buydu. Eğer taviz verse, Türkiye eski seçimlerine geri dönecek, her seçim dönemi hava da uçan vaatler yenilenecek, en büyük vaadi veren yine seçimi alacaktı. Ben bunu ne kadar görsem de, seçimi tek başına iktidar olabilecek kadar oy alamayacağımızı anlamıştım.

  O zaman yazdığım yazıda, her yıl % 14 – 15 – 16  gibi büyüme yapmak yerine milli gelir üç bin dolardan 10 bin dolara çıktığı söyleminin artık halkın cebine yansıtmanın zamanı gelmedimi diyerek bir serzenişte bulunmuştum. Büyüme hızını yavaşlatalım. Yatırımları azaltalım. Birazda halkın cebine yatırım yapalım, yoksa bu zamana kadar yaptıklarımız heba olacak. Eğer İktidar el değiştirirse bu kadar emek 5 yıl içinde yok olacak, hatta ülke beklide 50 yıl geri gidecek demiştim. Devam ettim. Yazının sonunda ise Reis, anla artık, bizim yaptığımız köprü otoyol tünel baraj ve hava alanları asgari ücretli ve emekli, dar gelirlinin sofrasında yenmiyor. Diyerek bitirmiştim.

  Değerli dostlar, ben bunları derken yatırımlar dursun daha iyisi olmasın diye değil, yatırımlar ve ülkedeki büyüme sürekli olsun, çünkü Erdoğan yıkılırsa olanıda kaybedeceğimiz için söyledim. Sonuç 7 Haziran seçimlerinde 40,87 oy aldık. 285 vekil çıkartabildik. Tek başına hükümet kuramıyorduk   MHP ile bir değildik. CHP  %24,95 MHP %16,29 HDP % 13,12 oy almıştı. MHP'ye başkanlık teklif etmelerine rağmen İçinde HDP nin olduğu bir hükümete yanaşmadı. CHP ve HDP nin vekil sayısı yetmedi. Ak Parti ise hiçbirisi ile koalisyona yanaşmayınca hükümet kurulamadı. Kısaca ALLAH cc bu milleti korudu kurtardı.

  Erken Seçim kararı alındı. 1 KASIM 2015 te erken seçim olacaktı. Birden bire kesenin ağzı açıldı. Asgari ücrete emekli maaşlarına büyük zamlar yapıldı, emeklilere yılda iki ikramiye eklendi . Sonuç, Ak Parti %49,49 la 317 vekil çıkartarak ülkenin önü tekrar açıldı. Ardından başkanlık seçimleri ve Reis başkan seçildi. Ülke yine son hızla ilerliyor, yine büyüme rakamları yine yeni projeler, fakat 7 Haziran seçimlerini unutmuşlardı.

  2019 yerel seçimleri Ak parti %44,33 İstanbul, Ankara, Antalya, Mersin, Hatay, Adana, Aydın neredeyse Türkiye’deki en önemli yerleri kaybettik. Sadece İstanbul’dan örnek vereceğim. Biz o İstanbul'u nasıl bir halden almıştık. Resmen çöp dağları açlık sefalet insanlar maske ile geziyor, salgın hastalık riskleri başlamış, gazeteler kuponla maske dağıtıyor, susuzluk, pislik,    af edersiniz insanlar cenabet geziyor. İlk önce su ve çöp sorunu ile başladık, her şeyi çözdük tertemiz mükemmel bir İstanbul. Metro, ulaşım, köprüler, marmaray, avrasya tüneli, parklar, bahçeler... Dünyanın en büyük en güzel metropollerinden birisi haline getirdik. Her yeri kaybederdik te, İstanbul asla diyorduk. Bu halk vefalıdır, bu halk geçmişi de bu günüde biliyor, reisini satmaz onu asla bırakmaz diyorduk. Allah var bende öyle diyordum. İstanbul'u kaybedeceğimiz aklımın ucundan geçmezdi. Seninde geçmezdi değilmi reis! Ne oldu? Ne oldu reisim.

  Bak ben sana söyleyeyim. Sana o seçime üç ay kala o poşet parası işini kim yaptırmışsa birinci hain oydu. İlk seçim 16 bin oyla kaybetmiştik, sadece o poşet parası olmasa yeminle ilk seçimi almıştık. Sadece o mu? Hatırla reis, patates, soğan. Belki başka bir çok neden vardır, ama seni asla satmayacak olan patates soğana satanların hepsi bizzat senin seçmenindi. Diğerleri zaten dünyayı önüne sersen bize oy vermezdi.

  Yani İstanbul'u onlar kazanmadı, BÜYÜYELİM, BİRAZ DAHA, AZ DAHA, DAHA DAHA diye diye, halkının düştüğü durumu göremez hale gelmiştin. Daha doğrusu, o yakınında yörendeki kendileri halktan bi haber olan kim varsa seninle halkının arasına duvar örenler.   Sana hep duymak istediğini söyleyenler. Halkının sesinin sana ulaşmasına engel olanlar. Sana dost gibi görünüp sinsi sinsi kuyunu kazanlar. He işte sen hala onların farkına varamaz oldun.     Sen her gün yeni yatırımlar ile ülkeyi büyütürken, vatandaşın cebinin küçüldüğünü fark edemez hale geldin. O Seçimi onlar değil, senin danışmanların en yakınların kaybetti reis.

  Allah var, gurur duyuyorum. Özellikle silah sanayindeki yatırımlar hem elzem hemde onur verici. Pekâlâ reisim. ALLAH korusun, ya iktidarı kaybedersek, ya iktidar CHP HDP İYİ PARTİ ittifakının eline düşerse. Başta S400 ler olmak üzere Bütün silah sanayi yatırımları durursa. İha Siha Tiha Yapımı durursa.   Karadeniz deki doğalgaz yatırımları Akdenizde'ki doğalgaz ve petrol aramaları durursa. Tekrar İMF den borç alıp onlardan emir almaya başlarsak. HDP'li bakanlar bu ülke de görev alırsa. Yıllardır bu ülke için yapılan tüm emekler heba olursa! Saatlerce sayarım, kısaca bu ülke satılırsa, o zaman başarmış mı olacaksın.

   

  Üç gün önce, %21 büyüme ile dünyada en çok büyüyen ülke olduk diye hava atıyor. Ertesi gün doğalgaz a %15 üstelik sanayi gazına bu zammı yaparak millet ile kafamı buluyoruz. Bu yıl elektirik doğalgaza yaklaşık % 50 den fazla zam yaptık. Asgari ücrete %25 zam yaptık, ülkede her şey son bir yılda % 70 ila 100 hatta bazı İthal ürünlerde % 200 zam gördü. Ne oldu reis, asgari ücretli emekli, zamsız alabildikleri ürünleri şu anda aldıkları zamma rağmen alamaz oldular. Emekli aynı dar gelirli aynı   esnafa pandemiden dolayı kredi ertelemesi yaptık dediniz yalan çıktı reisim. Erteleme değilmiş, erteledik dediklerini kalan taksitlere eklemişsiniz! Üstelik faizli olarak yapmışsınız. 5 bin lira kredi taksiti olanın şimdiki taksiti 6800 lira oldu reisim. Yahu 5 bini ödeyemeyen esnaf şimdi 6800 ü ödeyebilecek mi sanıyorsun reisim. Pekala reisim, Temmuz dan itibaren taksitler alınmaya başladı. O yanında duran harika sübberrrrr zeki danışmanlarına sordun mu esnafın % kaçı kredi ödemelerini yapabilmiş? Hatta sor bakalım o sübber zeki danışmanlarına her ay ödeyemeyenlerin sayısı kaça ulaşmış. Ama büyüyoruz reisim.   Bak kocaman olduk. Bak son çeyrek te % 21 büyüdük. Pekala Reisim, o sübberrrrr zeki danışmanların, bu kadar zammı yaparlarken, bu zamlar sonrasında asgari ücretli ve emeklinin O maaşlar ile artık ayın sonunun getirip getiremediğini araştırmışlar mı?

  Reisim, illa esnafın her yerde yazarkasa fırlatmasınımı bekliyorsun. Bak Reisim, dost acı söyler, seni bu dünyadaki tüm Türk ve İslam dünyası düşmanları içerdeki hainler ile bir olup yıkamadı ama TENCERE YIKAR! Sen yıkılırsan bilki tencere yüzünden yıkılacaksın. Tekrar söylüyorum. Bizim yaptığımız, köprü, tünel, otoyollar, barajlar, uçaklar, hava alanları, asgari ücretli, emekli ve dar gelirlinin sofrasında yenmiyor.     Testi kırıldıktan sonrada kıymeti yok. Denize düşen yılana sarılır. Bu milleti YILANLARIN İnsafına terk etme. Son Olarak, Reis Allah’ını seviyorsan danışmanlarına DANIŞMA. Selam ve Dua İle.

  Yazarın Diğer Köşe Yazıları
  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen