• CHP ZİHNİYETİNİN MİYADI DOLMUŞTUR

  CHP ZİHNİYETİNİN MİYADI DOLMUŞTUR
  Hasan YOSUNKAYA

  CHP ZİHNİYETİNİN MİYADI DOLMUŞTUR

   

       Bu millet, 1443 yıldan beri İslam'ın terbiyesi ile yoğrularak oluşturduğu kültür ve sahip olduğu değerler,29 Ekim 1924 tarihinde chp kadroları ve onların zihniyeti ,bu millete kulvar değiştirerek sessizce ve adım adım dinsizleştirme programı uygulamaya koydular..!?

     97 yılda darbeler, batık bankalar, yolsuzluklar ve heykel dikerek bu milleti gerçek değerlerinden uzaklaştırarak devletimizi  (Osmanlı) yıkanların değerlerini bu millete zorla kabul ettirmeye çalıştılar. Millet kerhen kabul etmiş gibi göründü. İlk fırsatta 1950 seçimlerinde chp'yi iktidardan uzaklaştırdı. Ama zihniyetini bir türlü silip çöpe atamıyor.

  Chp zihniyeti:

  ? 1924 tarihinde içkiyi kanunla  serbest bıraktı..!

  ? 1924 tarihinde medreseler kapatılarak, bir milletin eğitim, kültür,tarih ve mirası yere gömüldü..!

  ? 1924 tarihinde Hilafet kaldırıldı. Millet ve ümmetin başı koparıldı, başsız kaldı..!

  ? 1925 tarihinde Dergah ve Türbeler kapatıldı..!

  ? 1925 tarihinde şapka takma kanunu çıkarıldı. Şapka takmayanlara değişik cezalar verildi, İskilipli Merhum Atıf hoca şapka kanununa muhalefet etti diye onunla beraber şapka giymeyen 74 İslam alimi idam edildi. Daha beteri,1925 yılında Erzurum’da bohçacılık yaparak, başörtüsü satarak hayatını kazanan Şalcı (Şöhret) Bacı adlı kadının Şapka Kanunu’na muhalefet nedeniyle idam edildi. Memurlara 2 yıl taksitle Vehbi Koç'un sattığı şapkalar verildi..!

  ? 1928 tarihinde Arapça yasaklandı..!Arap harfleri ile yazılan Kur'an öğretenlere ağır cezalar verildi.Geriye dönük kültür ve medeniyetimizle bağımız koparıldı..! Çin'de devrim yapan Mao ve Rusya'da Stalin bunu yapmadı..!

  ? 1921 ve 1924 anayasalarının 2.maddesinde "Devletin dini, dini İslam'dır." Yazılı iken;1928 tarihinde "Devletin Dini İslam'dır!" ibaresi Anayasa'dan çıkarıldı..!

  ? 1930 tarihinde Genelev kanunu çıkarılarak ,zina devlet eliyle yapılmaya başladı.Milletin namusunu aleni kirlettiler..!

  ? 1932 tarihinde Ezan'ı Türkçeleştirerek halkı camii ve cemaaten uzaklaştırdılar.

  ? 1937 tarihinde Laiklik ilkesi Anayasa'ya girdi..! Ve dinsizlik olarak uygulandı, binlerce Müslüman acı yaşatıldı..!

  ? Ve zalim İstiklal mahkemeleri yüzlerce insana idam!  Bazılarını önce idam ve sonra mahkeme ettiler..!

  ? Ülkenin Başbakan ve Bakanlarını utanmadan idam etmek ve bunu da 27 Mayis Anayasa ve Hürriyet bayramı diye kutlattılar.

     Chp zihniyeti batıda eğitim gören, batılılaşanların, bu ülkeye getirip uyguladıkları zihniyettir.

     Batılı zihniyetle büyümüş ama vicdanı olan, Uğur mumcu, bir konuşmasında şu çarpıcı tespitleri yapıyor. CHP zihniyetine göre Türk vatandaşı kimdir?

  “Türk vatandaşı İsviçre medeni kanununa göre evlenen, İtalyan ceza yasasına göre cezalandırılan, Alman ceza muhakemelerine göre yargılanan, Fransız idare hukukuna göre idare edilen ve sadece İslam hukukuna göre gömülen kişidir”

     Bu yasaları çağdaş yasalar diye bu millete zorla kabul ettirmeye çalışan CHP zihniyetinin miyadı dolmuştur. Bu millet uyanmıştır. İlk seçimde sandığa gömecektir.

       Bayramlar, milletin değerlerini yok sayan günler değil, değerlerini yücelten günlerdir.

  Yazarın Diğer Köşe Yazıları
  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen