• KONYA VAHŞETİ VE PLANLAR

  KONYA VAHŞETİ VE PLANLAR
  Bahaddin KARAKUŞ

  KONYA VAHŞETİ VE PLANLAR

   

  "Bir mü'mini kasten öldürenin cezası ise, içinde ebedî kalacağı cehennemdir.  Allah ona gazap etmiş, onu lânetlemiş ve onun için pek büyük bir azap hazırlamıştır."

  Nisâ Sûresi / 93 Ayet.

  Defalarca Allah'ın laneti zalimlerin üzerine olsun inşaallah. Konya'daki vahşeti yapan herifin cehenneme kadar yolu var. Bu olay siyasi değildir, bizzat yeri yerinde öğrendim. Allah rahmet eylesin mekanları cennet olsun inşaallah. sorumlular ve yetkililerde de bir kusur var ise elbetteki hesabı sorulmalı ve sorulacaktır. Ortalığı karıştırmak isteyen nice eller var! Fırsat vermeyeceğiz inşaallah. Kötü dil ve ırkçılıktan uzak durmalıyız. Zaten bütün hadiseler Kötü düşüncelerin tezahüratıdır.

  "  Göklerin ve yerin yaratılması, dillerinizin ve renklerinizin farklı olması da O'nun kudretinin delillerindendir. Şüphesiz, bunda bilenler için elbette ibretler vardır."

  Rum Sûresi /22 ayet

  Cübeyr b. Mut'im'den nakledildiğine göre, Resûlullah (S.A.V) şöyle buyurmuştur.

  " Irkçılığa çağıran bizden değildir. Irkçılık davası uğruna savaşan bizden değildir. Irkçılık davası uğruna ölen bizden değildir. "

  ( D5121 Ebû Dâvûd, Edeb, 111-112)

  Dostlarım, kardeşlerim kimse benden daha fazla kendini Kürt de Türk de göstermesin! Ben Kürtler için mücadele eder iken, herkes keyif ve rahatına bakar idi!.  Allah'ıma yüz binlerce kez şükürler olsun ki, Allah'ın davası olan Kur'an ve Risale-i Nurlara girdim. Bu orman yangınları ise öyle münferit ve basit bir hadise değildir. Bir örgütün veya bir partinin yapabileceği bir şey değildir. Çok daha derin parmaklar ve ecnebiler var işin içinde! Amaç kaos ve yeni bir hareketlilik çıkartmak. Sakın Ey Arablar, Ey Kürtler, Ey Türkler bu alçakça oyunlara gelmeyelim. Bir ülkede darbelerden önce bu alçakça saldırılar olmuş. Sakın kimse yargının dışında hareket etmesin. Ben Battal kardeşim gibi bir imanlı Türkü bin İmansız Kürde değiştirmem. Aynı şekilde Abidin Abem gibi bir imanlı Kürd'ü, bin İmansız Türk'e değiştirmem.

  "Ne kadar Müslüman var ise birbirinin kardeşidir.

  Mü'minler ancak kardeştirler, öyleyse iki kardeşinizin arasını düzeltin, Allah'a itaatsizlikten sakının ki rahmetine (Allah' ın) mazhar olasınız."

  Hucurât Sûresi / 10 Ayet.

  Allah'ın selamı ve bereketi üzerinize olsun inşaallah.

  Esselamu ala menittebael hüda

  Yazarın Diğer Köşe Yazıları
  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen