• VİDEO HABER- İdlib için yardımlar gelmeye devam ediyor

  VİDEO HABER- İdlib için yardımlar gelmeye devam ediyor
  VİDEO HABER- İdlib için yardımlar gelmeye devam ediyor
  28.01.2022 Cuma

   

   

  DİYARBAKIR- Dün kumbarasındaki parayı İdlib'deki çocuklara ulaştırmak üzere Umut Kervanına teslim eden minik Şehide'nin ardından bugün de aynı duyarlılığı Korkutan kardeşler gösterdi.

  Umut Kervanı'nın başlatmış olduğu "Çocuklar Üşümesin, Kışları Bahara Çevirelim" çağrısına duyarsız kalmayan minik çocuklar, kumbaralarında topladıkları paraları İdlibli Müslüman kardeşleriyle paylaşıyor.

  Diyarbakır'da ikamet eden Ali Hamza ve Muhammed Rezan isimli kardeşler, tablet almak için kumbaralarında biriktirdikleri harçlıklarını İdlib'e göndermek üzere Umut Kervanı yetkililerine teslim etti.

  Kardeşi Muhammed Rezan'la beraber Diyarbakır Umut Kervanı'na gelen Ali Hamza Korkutan, bu parayı tablet almak için biriktirdiğini belirterek "Televizyonda soğukta üşüyen kardeşlerimizi gördüğümde biriktirdiğim parayı Umut Kervanı'na bağışlamak istedim." dedi.

  Yapılan bu duyarlı yaklaşımdan dolayı kendilerine ve ailelerine teşekkürlerini ileten Diyarbakır Umut Kervanı yetkililerinden Mehmet Köksal, yaklaşık 2 hafta önce "çocuklar üşümesin, kışları bahara çevirelim" çağrısı yaptıklarını hatırlatarak "Özellikle Afganistan, İdlib ve Yemen'de soğukta üşüyen çocuklar ölmesin diye bu çalışmamızı sürdürüyoruz. Şu ana kadar gerek yetişkin erkek ve kadınlar gerekse çocuklar olsun, yardımlar gelmeye devam ediyor." ifadelerini kullandı.

  Köksal, "İnşallah bu yardımların sayısı da artar. Anne ve babalar bu duygu ve düşüncelerle yetiştirdikleri zaman inşallah gelecek günlerimiz iyi olacaktır. Allah kendilerinden razı olsun. Bizler, verdikleri bu emanetleri inşallah en kısa zamanda yerine ulaştıracağız." şeklinde konuştu. (İLKHA)

   

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen