• Öğrenciler sertifika töreninde buluştu

  Öğrenciler sertifika töreninde buluştu
  Öğrenciler sertifika töreninde buluştu
  16.09.2021 Perşembe

   

  Şehmus KIZILASLAN

  DİYARBAKIR- Diyarbakır’ın ilk çocuk kulübü olan Çağla Spor Akademi, iki yıl aradan sonra öğrencileri ile sertifika töreninde buluştu.

  Her yıl bir dönem boyunca başarılı olan ve katılım sağlayan sporculara taktim verilen sertifikalar, Koronavirüs nedeniyle 2 yıldır verilemiyordu. Bu yıl yaza veda konsepti ile birleştirilip gerçekleşen törenler, öğrencilerin ve velilerin büyük katılımı ile bayram havasında gerçekleşti.

  Eğitmen ve Koordinatör Çağla Demirdağ Türk, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, yapılan eğitimlerde çocuklara spor dsiplini ve spor bilincini aşılamayı hedeflediklerini söyledi.

  Türk, çok yönlü çalışmalara koronavirüs nedeniyle bir süre ara verdiklerini ve Türkiye’de başlayan normalleşmeyle eğitimlere kaldıkları yerden devam ettiklerini belirtti.

  Türk, uzun süren aranın ardında gerçekleşen buluşmanın hem kendileri hem de öğrencileri için çok anlamlı olduğunu kaydetti. Türk açıklamasının devamında şunları aktardı; “Çocukların mutluluğu ile mutlu olduk. Gelecek çocuklarımızın elindedir. Sağlıklı bireyler yetiştirmek istiyorsak, başta kemik ve kas sağlığı, sonrasında ise sosyal ve zihinsel gelişim için spor şarttır.”  Beden eğitimi öğretmeni, cimnastik, dans eğitmeni ve aynı zamanda akademinin  kurucusu olan Türk, yeniliklerin devam edeceğini sözlerine ekledi.

   

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen