• HÜDA PAR GİK Üyesi Turgut: Gençlerimizi bataklığa sürüklenmekten kurtarmalıyız

  HÜDA PAR GİK Üyesi Turgut: Gençlerimizi bataklığa sürüklenmekten kurtarmalıyız
  HÜDA PAR GİK Üyesi Turgut: Gençlerimizi bataklığa sürüklenmekten kurtarmalıyız
  23.10.2021 Cumartesi

   

  DİYARBAKIR- HÜDA PAR GİK üyesi Vedat Turgut, "Uyuşturucu müptelası, İslam’dan uzak, Kur’an’dan uzak gençlerimize sahip çıkmalıyız. Gençlerimizi bataklığa sürüklenmekten kurtarmalıyız. Her iki dünya saadetlerini oluşturmakla mükellefiz." dedi.

  HÜDA PAR Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi Vedat Turgut, partisinin Diyarbakır İl Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından Gençlik Haftası kapsamında düzenlenen  “Sabah Namazıyla Diriliş” programına katıldı.

  Merkez Bağlar ilçesi Bağcılar Mahallesi'nde bulunan Şeyh Said Camii’nde kılınan namazın ardından konuşan Turgut, insanın yaratılış gayesinin Allah'a kulluk olduğuna dikkat çekti.

  Turgut, geleceğe yön verecek gençlerin kurtuluşu için her Müslümana görev düştüğünü ifade etti.

  Turgut, “Gençlerimizi, büyüklere saygı ve hürmet konusunda daha fazla eğitmeliyiz. Uyuşturucu müptelası, İslam’dan uzak, Kur’an’dan uzak gençlerimize sahip çıkmalıyız. Bütün bu sorunlara bir çözüm sunmamız, bir el atmamız lazımdır. Her birimiz bir Selman-ı Farısi, Ammar bin Yasir, Suheyb, Bilal-i Habeş gibi gayret etmemiz lazımdır. Şu an büyük bir fırsatın içindeyiz. Rabbimizin emirlerini yerine getirmede hiçbir şey engel yoktur. Dolayısıyla bizim bu fırsatı iyi değerlendirmemiz lazımdır. Halkın kurtuluşu için çalışmamız lazım. Gençlerimizi bataklığa sürüklenmekten kurtarmalıyız. Her iki dünya saadetini oluşturmakla mükellefiz. Bunu yapmadığımız zaman sorumluluğumuzu yerine getirmemiş olacağız.” şeklinde konuştu.

  Programın ardından gençlik kolları, cami cemaatine çorba ikramında bulundu. (İLKHA)

   

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen