• DÜNYA HAKEMİ UĞUR KOBAŞ OLİMPİYAT YOLUNDA

  DÜNYA HAKEMİ UĞUR KOBAŞ OLİMPİYAT YOLUNDA
  DÜNYA HAKEMİ UĞUR KOBAŞ OLİMPİYAT YOLUNDA
  13.05.2021 Perşembe

   

  Şehmus KIZILASLAN

  DİYARBAKIR- Uluslararası karate hakemi Uğur Kobaş, Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda 15 hakem arasına girerek bir büyük başarı daha elde etti.

  Kobaş başarısını merhum Delihasan' a adadı.

  Uluslararası karate hakemi Uğur Kobaş  15 hakem arasına girerek büyük bir başarıya daha imza atarken  olimpiyat hakemliğini de merhum Başkan Esat Delihasan’a hediye ettiğini ifade etti.  Dünya, Avrupa ve Türkiye Merkez Hakem Kurulu üyesi olan  Kobaş " geçtiğimiz yıl Kasım ayında açıklanan listede de yer aldığını ancak Dünya Karate Federasyonu (WKF) Olimpiyat Oyunları’nın pandemi nedeniyle ertelenmesinden sonra hakem listeleri de geri çekmişti ancak ikinci kez listede yer almam hem beni sevindirdi hem de karate camiasını sevindirmiş olduğuna inanıyorum. 19-22 Mayıs’ta Hırvatistan’ın Porec şehrinde düzenlenecek Avrupa Karate Şampiyonası’na Ülkemizi en iyi şekilde temsil ederek başarılı bir şekilde bitmesini temini ediyorum” dedi.

  "BU BAŞARI TÜM KARATE CAMİASININDIR"

  Dünya Karate Federasyonu’nun ‘dünya hakemi’ lisansına sahip 734 hakem arasından seçim yaptığını ifade eden Kobaş; “WKF kokartına sahip 20 hakemi bulunan Türkiye’nin Olimpiyat Oyunları’nda görev yapacak ilk hakemi olmanın sevincini yaşıyorum. Bu başarı sporcusu, antrenörü, hakemi ile karate branşına gönül veren tüm emekçilerin başarısıdır. Ve bu başarıyı Türk hakemliğinin gelişmesinde büyük pay sahibi olan ve geçtiğimiz ay Covid-19 nedeniyle aramızdan ayrılan merhum başkanımız Esat Delihasan’a ithaf ediyorum” dedi.

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen