• Diyarbakırlı Satranç Sporcuları Milli Takım Havuzu’nda

  Diyarbakırlı Satranç Sporcuları Milli Takım Havuzu’nda
  Diyarbakırlı Satranç Sporcuları Milli Takım Havuzu’nda
  30.01.2023 Pazartesi

   

  DİYARBAKIR- Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) tarafından Antalya'da düzenlenen 2023 Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Satranç şampiyonaları tamamlandı. Şampiyonada Diyarbakır’ı temsilen katılan Ada Biçen ve Heja Azra Yıldız üstün bir performans göstererek Milli Takım Havuzuna girmeyi başardı.

  Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) tarafından Antalya'da Belek Turizm Merkezi'nde gerçekleştirilen turnuvada 24 kategoride 7-18 yaş aralığında 2 bin 304 sporcu mücadele etti. Şampiyonada derece elde eden 220 sporcu, milli takım havuzuna girdi. TSF Başkanı Gülkız Tulay, turnuva sonunda düzenlenen ödül törenindeki konuşmasında, satranç sporunu Türkiye'nin her köşesine yaymaya devam ettiklerini belirtti. Tulay, şampiyonaya Türkiye'nin dört bir yanından ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden sporcuların katıldığını ifade etti. Tulay, satranç sporuna her zaman destek veren Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile ana sponsorları Türkiye İş Bankası ve diğer sponsorlara teşekkür etti.

  DİYARBAKIR’DAN İKİ SPORCU MİLLİ TAKIM HAVUZUNDA

  Şampiyonaya Diyarbakır’ı temsilen katılan Ada Biçen ve Heja Azra Yıldız kendi kategorilerinde 4. olarak Milli Takım havuzuna girmeyi başardı. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Diyarbakır Satranç İl Temsilcisi Uğur Narin, “21-28 Ocak 2023 tarihleri arasında Antalya ilinde yapılan ve iki binin üzerinde sporcunun katıldığı Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Türkiye Satranç Şampiyonasına, ilimizi temsilen katılan Ada Biçen ve Heja Azra Yıldız kendi kategorilerinde 4. olup Milli Takım havuzuna girmeyi başardılar kendilerini ve Ailelerini tebrik ediyoruz” dedi.

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen