• Dicle Elektrik Derik'e şebeke yatırımı yapacak

  Dicle Elektrik Derik'e şebeke yatırımı yapacak
  Dicle Elektrik Derik'e şebeke yatırımı yapacak
  17.09.2021 Cuma

  DİYARBAKIR- Dicle Elektrik tarafından Mardin'in Derik ilçesine bağlı Zeytinpınar, Bahçelievler, Cevizpınar ve Kale mahalleleriyle Diyarbakır Bulvarı ve Hastane caddesinde 12 milyon liralık şebeke yatırımı yapılacak.

  Dicle Elektrik Dağıtım Mardin İl Müdürlüğü tarafından Derik ilçesine bağlı Zeytinpınar, Bahçelievler, Cevizpınar, Kale mahalleleri ile Diyarbakır Bulvarı ve Hastane caddesinde toplam 12 milyon liralık şebeke yatırımı gerçekleştirilecek. İlçede ana caddelerde bulunan direkler kaldırılarak iletim hatları yer altına alınacak.

  Yatırım çalışmasıyla ilçede 13 kilometre alçak gerilim ve 11 kilometre orta gerilim yeraltı kablosunun yanı sıra 26 kilometre alçak gerilim ve 6 kilometre yüksek gerilim havai hat kablosu döşenecek.

  Yatırım bölgesinde biri 250 KVA diğeri bin KVA olmak üzere toplam bin 500 KVA gücünde 3 ayrı trafo tesis edilirken, aydınlatma için de farklı güzergâhlarda 70 adet aydınlatma direği montajı yapılacak. Yıl sonuna kadar tamamlanması planlanan şebeke yatırımından yaklaşık 3 bin 500 abonenin yararlanması bekleniyor.

  İl genelinde enerji alt yapısını güçlendirmek için yatırımların hız kesmeden devam ettiğini belirten Dicle Elektrik Dağıtım Mardin İl Müdürü Halil Homan, "Hizmet kalitesinin yükseltilmesi için özverili bir şekilde çalışmalarımız devam ediyor. Tüketicinin faydasını gözeterek her süreci azami bir gayretle yürütüyoruz. Derik ilçemizdeki çalışma tamamlandığında, elektrik dağıtım şebekemiz daha da güçlenecek." şeklinde konuştu. (İLKHA)

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen