• Cumhurbaşkanı Talibov: İran anti-Türk siyaseti yürütüyor!

  Cumhurbaşkanı Talibov: İran anti-Türk siyaseti yürütüyor!
  Cumhurbaşkanı Talibov: İran anti-Türk siyaseti yürütüyor!
  29.01.2023 Pazar

   

  BAKÜ- Göyçe-Zengezur AzeriTürk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Rızvan Talibov, İran'ın anti-Türk siyaseti yürüttüğünü söyledi.

  ZOOM ÜZERİNDEN TOPLANTI

  Göyçe-Zengezur AzeriTürk Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanı çalışanları ve bazı bakanlıklar, Cumhurbaşkanı Rızvan Talibov başkanlığında zoom toplantısında buluştu.

  Gündemle ilgili bilgilendirmenin yapılmasının ardından önceki gün İran'da gerçekleşen terör saldırısı bir kez daha lanetlendi ve hayatını kaybedenler için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Daha sonra toplantının açılış konuşmasını yapan Cumhurbaşkanı Talibov, tüm dünyanın dikkatinin devletlerinin üzerinde olduğunu söyledi.

  'İRAN, ANTİ TÜRK POLİTİKASI GÜDÜYOR'

  İran'ın anti Türk politikası yürüttüğünü belirten Talibov, "Bu siyasetleri malumdur. İran'daki terör saldırısı her yönüyle araştırılmalı ve sorumlular layıkıyla cezalandırılmalıdır. Malumdur ki İran bizim başkent ilan ettiğimiz Gafan'da konsolosluk açmışlardı. Çirkin siyasetlerinde Ermenileri de kullanıyorlar. Ermeniler üzerinden Ruslarla yakınlaşmaya çalışıyorlar. İslam devleti olarak bizim yanımızda olmaları gerekirken ermenilerin yanındadırlar. İran'a karşı dikkatli olmamız lazımdır" dedi.

  11 ŞUBAT'TAKİ TOPLANTI ÖNEMLİ

  11 Şubat 2023 tarihinde gerçekleştirilecek olan genişletilmiş GZATC Nazirler Kabinesi toplantıyı önemsediklerini anlatan Talibov, toplantının ana gündem maddesinin devletlerinin ikinci kuruluş yıldönümü faaliyetleri olacağını kaydetti.

  'DEVLETLERDE EKONOMİK AYAK OLMAZSA OLMAZDIR'

  Devletlerin ekonomik ayakların öneminden de söz eden Talibov, GZATC adına vakıf kurma yönündeki çalışmaları da hızlandırdıklarını belirterek, "Vakfın bir an önce hayata geçmesini arzuluyorum. Devletin varlığını sürdürmesi için ekonomi olmazsa olmazdır. Devletimize katkıda bulunmak isteyen yüzlerce insanımız var. Biz bunun şeffaflık içerisinde olmasını istiyoruz bu nedenle vakıf en iyi çözüm olacak" dedi.

  BİRÇOK ÜLKEDE İRTİBAT OFİSLERİ KURULACAK

  Cumhurbaşkanı Talibov son olarak hızla gelişme kaybettiklerini Ankara’nın ardından İstanbul ve Türki devletler başta olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde irtibat ofisleri açacaklarını, ülkeler nezdinde faaliyetler yürüteceklerini sözlerine ekledi ve bu başarılı çalışmalarda bulunan GZATC devleti yönetici ve sorumluluk sahibi tüm fertlerine ayrı ayrı teşekkür etti.

  'MİLLİ SIYASETE AYKIRI HAREKET EDENİN GÖZÜNÜN YAŞINA BAKMAM'

  GZATC Cumhurbaşkanı Rızvan Talibov, Türkiye ve Azerbaycan milli siyasetlerine aykırı hareket eden hiç bir kimsenin göz yaşına bakmayacaklarını da bir kez daha ifade etti.

  Toplantıda söz alan Cumhurbaşkanlığı çalışanları ve Bakanlar, görev ve sorumlulukları ile ilgili bilgilendirmede bulundular.

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen