• Başkan Delihasan için son görev!

  Başkan Delihasan için son görev!
  Başkan Delihasan için son görev!
  19.04.2021 Pazartesi

  DİYARBAKIR - Karate camiası başkanına ağlıyor. Yaklaşık bir haftadır koronavirüs tedavisi gördüğü İstanbul Avrasya Hastanesi’nde sabah 08.00 sularında hayatını kaybeden Delihasan için Eyüp Sultan Camii’nde cenaze namazı kılındı.

  KARATE CAMİASI BAŞKANINA AĞLIYOR

  Delihasan’ın cenaze namazına Gençlik ve Spor eski bakanlarından Osman Aşkın Bak, Eyüpsultan Kaymakamı İhsan Kara,  İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu, AK Parti İstanbul İl Komisyonu Başkanı Serhat Karadağ, Türkiye Karate Federasyonu Başkan Vekili Mustafa Özbayraktar, Yönetim Kurulu üyeleri Adem Pehlivan, Muhlis Can, Mehmet Kör, Karate Milli Takımı Teknik Direktörü Murat Delihasan ile çok sayıda antrenör, hakem ve sporcu katıldı. Delihasan’ın naaşı kılınan cenazı namazının ardından tekbirlerle arabaya konuldu ve helallik alınması için Alibeyköy’deki evine götürüldü. Esat Delihasan’ın cenazesi yarın Rize’deki aile mezarlığında toprağa verilecek.

  KASAPOĞLU’NDAN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

  Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan’ın vefatı spor camiasını yasa boğdu. Spor teşkilatı, kulüpler ve federasyonlar Delihasan için taziye mesajları yayınladı.

  Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu yayınladığı mesajda, “Türkiye Karate Federasyonu Başkanımız Esat Delihasan kardeşimin vefatını derin bir üzüntüyle öğrendim. Merhum Esat Delihasan’a Allah’tan rahmet; ailesi, sevenleri ve bütün spor camiasına başsağlığı diliyorum” ifadelerini kullandı.

  DERİN ÜZÜNTÜSÜ İÇİNDEYİM

  Delihasan’ın yakın dostu Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Uğur Erdener de “Karate sporunun ülkemizde ve dünyada gelişimi için büyük çaba harcamış çok değerli bir dost ve spor adamını kaybetmiş olmanın derin üzüntüsü içindeyim. Kendisine Allah'tan rahmet, kederli ailesine, sevenlerine ve Karate ailemize başsağlığı diliyorum.” Sözleriyle üzüntüsünü paylaştı.

  DÜNYA KARATE FEDERASYONU DA DELİHASAN’IN VEFATINI WEB SİTESİNDEN DUYURDU

  Dünya Karate Federasyonu da Esat Delihasan’ın vefatını web sitesinden duyurdu. “WKF, Yönetim Kurulu Üyesi Esat Delihasan’a ağlıyor” başlıklı haberde Delihasan’ın hayatını karateye vakfettiği Avrupa karatesinin gelişmesinde de önemli rolü olduğu ifadelerine yer verildi.

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen