• Amedspor Destek Gecesi'nde beklenen bağışlar toplanamadı…

  Amedspor Destek Gecesi'nde beklenen bağışlar toplanamadı…
  Amedspor Destek Gecesi'nde beklenen bağışlar toplanamadı…
  28.01.2022 Cuma

   

  Şehmus KIZILASLAN

  DİYARBAKIR- TFF 2.lig Takımı Amedspor 12 Ocak 2022 tarihinde gerçekleştirdiği dayanışma ve destek gecesinde beklenen bağışların ihtiyaçları karşılamadığını açıkladı.

  Amedspor Kulüp Yönetim kurulu, “yıllık yaklaşık gider bütçesi 16 Milyon TL' yi yönetim kurulu üyelerinin desteği ile sağlandığını bonservis ve transfer bedeleri için toplamda minimum 2 Milyon TL'ye ihtiyaç duyulmaktadır” dedi.

  Amedspor Kulübü kendi resmi sitesinde yaptığı yazılı açıklamasında şu ifadeleri kullandı.

  ; “Bilindiği üzere 12 Ocak 2022 tarihinde dayanışma gecesi düzenledik. Bu gecede Amedspor üyeleri ve destek vermek isteyen gönüllü katılımcılardan gelen bağışlar ihtiyacımızı karşılayacak bir miktara ulaşamamıştır. Elimize ulaşan miktar kulübümüzün acil ödemesi gereken sporcu maç başı ücretleri, personel maaşları ve kulübümüzün temel ihtiyaçlarına bile cevap olmamıştır. Bilinmelidir ki kulübümüzün yıllık yaklaşık gider bütçesi 16 Milyon TL olup bütçesi bağış ve yönetim kurulu üyelerin desteği ile sağlanmaktadır. Camiamızın bizden beklediği devre arası transferlerinin yapılması ve transfer tahtasının açılması için gerekli olan 600 Bin TL'nin (Sinan Akaydın ve Oğuzhan Öztürk'e ödenmesi gereken para) yatırılıp ayrıca ihtiyaç duyulan kale, orta saha, kenar ve santrafor mevkileri için en az 1 Milyon 400 Bin TL bonservis ve transfer bedeline, toplamda ise minimum 2 Milyon TL'ye ihtiyaç duyulmaktadır. Kulübümüzün sezon sonuna kadarki her türlü gider kalemi (deplasman giderleri, gıda, sağlık, elektrik, su, doğal gaz, ulaşım vs.) göz önündü bulundurulduğunda belirtilen miktarın çok üzerinde bir kaynağa ihtiyaç duyulacağı aşikardır. Bilinmesini isteriz ki yönetim kurulu olarak ihtiyaç duyulan kaynakları yaratma adına gece gündüz çalışma yürütmekteyiz.  Herhangi bir sabit geliri olmayan kulübümüz, sadece mevcut yönetim kurulumuzun kendi yarattığı kaynaklar ile Futbol A Takımımız, Kadın Futbol Takımımız ve Engelsiz Basketbol Takımımızın tüm maç başı ücret ve primlerini ödenmiştir. Taraftar gruplarımızın yönetici ve temsilcileri başta olmak üzere basın mensuplarının, kurum ve kuruluş temsilcilerinin ve bir çok şahsiyetin huzurunda verilen birçok söz ve vaat maalesef daha sonra yerine getirilmemiştir. Verilen söz ve vaatlerin büyük oranda yerine getirilmediği gibi sosyal medya üzerinde 'milyonlar toplandı.' 'Toplanan paralarla neden transfer yapılmıyor' yönünde yapılan paylaşımlarda yönetim kurulumuzun hedef gösterilmesi asla kabul edilemez bir tutumdur. Yönetim kurulu olarak göreve başladığımız ilk günden bugüne dek her platformda "mevcut ekonomik koşullar göz ününde bulundurularak elimizden gelenin en iyisini yapacağız" vaadinde bulunduk.Bir ekonomik kaynak yaratılmadan asla kulübümüzü borçlandırma yönünde hareket etmeyeceğimizi vurgulamak isteriz”.

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen