• “Ligi Nisan sonuna kadar oynatın biz masrafları ödemeye hazırız”

  “Ligi Nisan sonuna kadar oynatın biz masrafları ödemeye hazırız”
  “Ligi Nisan sonuna kadar oynatın biz masrafları ödemeye hazırız”
  15.04.2021 Perşembe

  Şehmus KIZILASLAN

  DİYARBAKIR - Ankara’da toplanan 100’ün üzerindeki Bölgesel Amatör Futbol Ligi kulübünün yöneticileri, 17 Nisan’da başlaması gereken ligin Mayıs ayı sonuna ertelenmesine tepki gösterdi. Çelişki dolu kararın  kulüpleri mağdur ettiğini belirten Diyarbakırspor Kulübü Başkanı Siyabend Aydın,”Diyarbakır’ın bunaltıcı sıcağında Temmuz ayında nasıl maç oynayacağız?. Nisan sonuna kadar oynatılsın biz test dahil masrafları karşılamaya hazırız” dedi.

  ERTELEME KARARI KULÜPLERİ DERİNDEN SARSTI

  Diyarbakırspor, Bölgesel Amatör Futbol Ligi’nin pandemi gerekçesiyle ertelenmesine tepki gösterdi. Federasyonun liglerin 17 Nisan’da başlayacağına dair karar alarak grupları ve fikstürü belirlediğini, bundan dolayı transfer ve kamp yaparak lige hazırlandıkları dönemde verilen erteleme kararının kulüpleri derinden sarstığını dile getiren kulüp başkanı Siyabend Aydın,  yanlış buldukları bu karardan dönülmesini istedi.

  MASRAFLARI ÖDEMEYE HAZIRIZ
  Ligin Nisan sonuna kadar başlaması halinde koronavirüs testleri dahil masrafları ödemeye hazır olduklarını belirten Başkan Aydın, kulüplerin mağduriyetinin giderilmemesi halinde bu durumun derin yaralar açacağını kaydetti.

  “CUMHURBAŞKANIMIZIN TALİMATIYLA İLAN EDİLEN ÖNCEKİ KARARA UYULSUN”

  Başkan Aydın,”Lig takvimi ilan edildiği  için transferler yaparak takımımızı  kampa gönderdik. Tam lig başlayacak iken erteleme kararı verildi. Bunu anlamak mümkün değil. Çok ciddi paralar harcadık. Madem oynatmıyordunuz neden bizi masrafa sürüklediniz?. Bu kadar kulüp, antrenör ve sporcu ne olacak?. Çelişki dolu olan bu karar daha büyük mağduriyetler yaratmadan yanlıştan dönülmeli.

  LİG NİSAN AYINDA BAŞLATILSIN

  Sporu seven, sporcuya değer veren bir Cumhurbaşkanımız var. Kendisinin talimatıyla verilen lig Nisan ayında başlatılsın kararı devam etmelidir. Nisan ayı sonuna kadar başlaması halinde test giderleri dahil tüm masrafları göze aldık. Bu yanlıştan dönülmelidir.  Mayıs’ta başlaması halinde Temmuz sıcağında Diyarbakır’da,Şanlıurfa’da, Adana’da,Hatay’da ,Mersin’de nasıl oynanacak bu maçlar?. Antrenöründen malzemecisine kadar herkes zor durumda” dedi.

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen