• İSLAM DÜNYASINDA PEYGAMBER EFENDİMİZİN TORUNLARININ BAŞKANLIĞINI YAPAN SEYYİD TÜRKİYELİ , "DİYARBAKIRLIDIR"

  İSLAM DÜNYASINDA PEYGAMBER EFENDİMİZİN TORUNLARININ BAŞKANLIĞINI YAPAN SEYYİD TÜRKİYELİ , "DİYARBAKIRLIDIR"
  Seyyid Hüseyin ZERRAKİ

  İSLAM DÜNYASINDA PEYGAMBER EFENDİMİZİN TORUNLARININ BAŞKANLIĞINI YAPAN  SEYYİD TÜRKİYELİ , "DİYARBAKIRLIDIR"

  Dünya Seyyidler Ve Şerifler Kültür Ve Araştırma Derneğimizin Genel  Başkanı  olarak ben Dr. Seyyid Hüseyin Zerraki ve  Yardımcısı ilahiyatçı tarihçi Seyyid Şeyh Abdülbaki Zeydani  Irak devleti dini liderleri tarafından Irak Kerbela’daki uluslararası toplantıya davet edilerek;  Başta Bağdat, Necef ,Kufe,Hille,ve Kerbela’da bulunan mübarek cedlerimiz Hz Ali , Hüseyin ve torunları,Hz.zeyd-i şehidi,Hz.Pir Seyyid Şeyh Abdülkadır Geylani ve Ehlibeyt aşığı imam-ı azam Ebu Hanife Hazretlerinin türbelerini ziyaret ettik. Çok verimli ve manevi bir ziyaret oldu. Kerbela’da  Hz.Hüseyin türbesinin vakıfı başkanlığı tarafından düzenlenen uluslararası konferansa da davet edildik.  Orada Genel başkan Dr.Seyyid Hüseyin Zerraki'nin yaptığı konuşmada, İslamiyetin birlik ve beraberliğini sağlamak için mutlaka sahte seyyidliğin önlenmesi gerektiğini anlattım.

  Ayrıca bütün islam aleminin daha güçlü hale gelmesi için, bütün islam  mezhepleri birbirlerinin değerlerine dil uzatmadan  kardeşçe birlik ve beraberlik içersinde olmalarını söyledim.

  “BUGÜN  İSLAM DÜNYASINDA ÖZLENEN HUZUR VE BARIŞIN YOLU RESULULLAHIN TORUNLARI SEYYİD VE ŞERİFLERDEN GEÇER”

  Hazreti resulullah ümmetine emanet ettiği ehli beytine dosdoğru sahip çıkılırsa bu problemleri de beraberinde aşmış olacağız.

  İslam coğrafyasında yaşanan olaylar ve katliamların tablosuna bakıldığında Afganistan Pakistan Irak,Suriye,Libya Somali,Sudan Fas,Tunus,Yemen,

  Mısır hepsi’de kan revan içerisindeler;

  Bu durumda olan daha birçok islam ülkeleri de vardır. Manası sevgi ve barış olan kardeşliği hakkı,adaleti ve merhameti öğütleyen islam dinini ve onun yolu ve esaslarını gösteren yüce rehber kur’an-ı kerim’i yanlış yorumlayan yada cehaletlerinden dolayı yanlış istikametlere götürenler ve gaflet içersinde olanlar yüzünden islam dünyası asırlardır huzur,barış ve esenliğe muhtaç hale gelmiştir.

  “Peki ne yapmak lazımdır? Yüce allah’ın anayasası olan Kur-an-ı kerim-i ve islam peygamberi olan Hz.Muhammed Mustafa’nın (s.a.v.)’nın ehl-i beyti ile ilgili söylemiş olduğu sahih hadislerini dosdoğru yorumlamak ve mübarek seyyidlerimize sahip çıkmak lazımdır. Rasulullah vefat etikten sonra ümmetine emanet ettiği gözide torunlarına ve kiyamete kadar devam eden zürriyetlerine seyyid ve şeriflere sahip çıkılmadı, katlettiler yerlerinden ve yuvalarından sürüldüler. Halende islam ülkelerinin çoğunda bu kutlu soya saygı ve hürmet yoktur. Tanımiyorlar ve tanımakta istemiyorlar. “Müslümanlara soruyoruz”?Ehl-i beyt’in ana vatanı Mekke ve Medine de kaç aile Seyyid ve şerif yaşadığını biliyor musunuz? Maalesef çok komik bir rakam 20 aile yaşıyor. Çünkü Emeviler ve daha sonrası Vahhabi rejimi onları oradan kovmuşlardır..

  Yazarın Diğer Köşe Yazıları
  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen