• SİYASET VE KONGRELER

  SİYASET VE KONGRELER
  Hasan YOSUNKAYA

  SİYASET VE KONGRELER

   

     Demokratik hayatın olmazsa olmazı siyasi partilerdir. Siyasi partilerin kuruluş amaçları, felsefe ve hedefleri, halkın huzuru, güvenliği ve mutluluğunu temin etmektir.

      Siyasi partilerin kurucuları ve parti yönetiminde görev alanlar, birinci öncelikleri halkın güvenini kazanmaktır. Kişisel çıkarlarını hedefleyerek kurulan siyasi partiler ve bu partilerde görev alanlar başarılı olamazlar. Türkiye cumhuriyeti kuruluşundan, bu güne kadar 28 siyasi parti değişik gerekçelerle kapatıldı.1 Ocak 2021 tarihi itibari ile halen faaliyet gösteren, açık olan. 84 siyasi parti vardır. Halk bunların çoğuna oy vermediği için, bunlara “TABELA PARTİSİ”  der.

       Cumhuriyet'in kuruluşundan bu güne kadar; iktidar olup, halka hizmet eden veya etmek isteyen siyasi partilerin önü hep kesilmiştir. Halka ve halkın temsilcileri olan siyasi partililere tuzak kuranların 2002 den beri tuzakları deşifre olmaya başlandı.

  Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan: “MİLLETİMİZ GEÇMİŞTE DEFALARCA MARUZ KALDIĞI FELAKETLERİN MÜSEBİPLERİNİ DEŞİFRE ETTİ” diyor.

     Bu tespit, tarihi bir tespittir. Eğer millet hainleri tespit edip, deşifre etmeseydi, daha nice yıllar bu millet huzursuz bir şekilde yaşamını sürdürme zorunda kalacaktı. Millet için çalışan siyasi iktidarların çalışmalarını istemeyen, millet düşmanı, kişi ve çevreler darbelerle sürekli çalışmalarını engellemeye çalışmışlar.

       Millet siyasi partilerin genel merkez, il, ilçe yönetimlerinde görev alacak olanların, güvenilir dürüst ve başarılı olanları görmek ister. Milletin bu isteğini dikkate alan AK Parti, sürekli kadrolarını yenilemektedir.

  Değiştirdiği kişi veya kişilerin kötü olması değil, bizim geleneklerimizde, millet’e hizmet edenleri zaman içinde yenileri ile nöbet değişimi yapılmıştır.

   

  Hz. Ömer, Hz. Halit bin Velid'i İslam orduları başkomutanı iken, görevde aldı. Yerine Hz. Ebu Ubeyde'yi komutan olarak atadı. Hz. Halid daha sonra asker olarak uzun süre Hz. Ebu Ubeyde'nin komutasına tabi olarak savaşmaya devam etti. 

  AK Parti, Millet’e hizmet etme azim ve yeteneği olan, yorgunluk nedir bilmeyen, gece gündüz çalışan helal-harama dikkat eden güvenilir bireyleri tercih ettiğini görüyoruz.

     AK Parti Diyarbakır il başkanı Sayın S.S. Budak ve ekibi, ilçe teşkilat başkan ve üyelerini seçerken,  çok titiz bir şekilde hareket ettikleri, beş kere ölçüp, bir kere biçmek kuralına göre hareket ederek, genç, dinamik ve yaşadıkları çevrede halkın güvenini kazanmış kişilerden seçmesi, ilçenin, ilin ve ülkenin geleceğini güven altına alınacağının işaretini veriyor.

  İlçe başkanları ile ilgili yaptığım kısa bir araştırmada sevilen, genç, dinamik, dava adamlarından seçilmiş olmaları Diyarbakır ve ilçeleri, hatta Türkiye için bir şans olduğunu düşünüyorum.

     Diyarbakır' da yaşayan aklıselim her kesin bu yeni yönetimlerin çevresinde kilitleneceğine inanıyorum. Çünkü bu halk inançlıdır. Mü’minler asla hırsıza, yolsuza, uğursuza, adaletsize, adam kayırana asla destek olmazlar. Hadisi şerifte ifadesini bulan:

  “MÜ'MİN'İN FERASETİNDEN SAKININ, ZİRA O ALLAH'IN NURU İLE BAKAR”

       Halkımızın imanından gelen ferasetle baktığından dolayı temiz yöneticilerin yanında duracağından şüphem yoktur.

      Diyarbakır halkı geçmişten günümüze kadar güvenilir, çalışkan, halkın safında duran, yöneticilerin yanında yer almış ve onları hiç bir zaman unutmamıştır

  AK Parti'nin yapılan ve yapılacak olan İl ve ilçe kongreleri milletimize, memleketimize hayırlı olsun. Bu kongreler sonunda il ve ilçe yönetimlerinde görev alan tüm kişilere başarılar dilerim.

   

  Yazarın Diğer Köşe Yazıları
  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen