• OKULLAR AÇILDI

  OKULLAR AÇILDI
  Hasan YOSUNKAYA

  OKULLAR AÇILDI

   

  21 Eylül 2020 okulların açılışının ilk günü. Heyecan üst perdededir. Milli Eğitim Bakanından ilkokul 1.sınıfa, hatta anasınıfına bu yıl başlayan herkes heyecanlıdır.

  Bu yıl Coronavirüs nedeniyle okullar açılacak mı? Açılmayacak mı? Sorusunun cevabını, tüm eğitim camiası, öğrenciler ve velileri kısaca tüm millet bekliyor.

     Merak ve endişe içinde, bu gün birinci sınıflar okula gitmeye başladılar. Çocuklar neşeli, veliler tedirgin görünüyorlar.

     Bütün dünya bu imtihanı nasıl geçerse bizde öyle geçireceğiz.

  Devlet tüm hazırlıklarını yapmış.

  Öğretmen okulda öğrenci bekliyor. Birinci sınıflarla başlayan eğitim-öğretim yavaş yavaş korkuyu yenerek, kurallara sıkı sıkıya uyularak devam edecektir.

  Yüz yüze eğitim eğitimin olmazsa olmazıdır. Yüz yüze eğitimin dışındaki uygulamalar bir süreliğine uygulanmasa da asıl olan öğretmen öğrencisiyle yüz yüze sınıf ortamında eğitim-öğretime devam etmesidir.

     Yüz yüze eğitim-öğretim yapmamız milletimizin tüm fertlerinin 3 kurala sıkı sıkıya uymasıyla mümkün olur.

  Herkesin 1-Maske 2-Mesafe ve 3-Temizlik.

  Herkesin bu 3 kurala çok dikkat etmesi lazımdır ki bir an önce normal düzene geçebilelim.

    Haydi! Hepimiz Bilim Kurulunun tavsiyelerine kulak verelim. Ve uyalım ki bir an önce bu coronavirüs'ten kurtulalım.

    Coronavirüs kalıcı mı? Gidici mi?

  Bizim kurallara uymamıza bağlıdır. Bilim Kurulunun tavsiyelerine uyarsak çabuk ülkemizi terk eder. Çocuklarımız da rahat rahat okullarına giderler. Kurallara uymazsak ülkemizi kolay kolay terk etmez.

       Coronavirüs ülkemizi terk etmedikçe de okullar açılmaz, çocuklarımızın eğitimsiz kalmasına biz sebep oluruz. “Allah c.c.'nın izniyle oku” Emri kulağımızdan çıkmasın.

  2020–2021 Eğitim -Öğretim yılı tüm milletimize hayırlı olsun.

  Yazarın Diğer Köşe Yazıları
  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen