• HALK ADALET BEKLİYOR

  HALK ADALET BEKLİYOR
  Hasan YOSUNKAYA

  HALK ADALET BEKLİYOR

   

    Halk arasında dolaşırken, halka kulak verdiğimizde,halkın kendi aralarında şöyle dediklerini duyarız:

   "ADALET VE KALKINMA PARTİSİ 20 yıllık iktidarında kalkınmayı büyük oranda başardığını,ülke ekonomisini dünyanın  ilk büyük 20 ekonomisinin arasına yükselttiğini ,Dünyanın en gelişmiş ,ilk on ekonominin arasına girmek için de çaba harcadıklarını görüyoruz.2023 seçimlerinde tek başına iktidara geldiklerinde de bunu başaracaklarına inandıkları,

  Ancak,AK partinin adındaki ilk kelime olan "ADALET" için aynı şeyi söyleyemeyiz." Diyorlar.

    Türkiye ve dünya mazlumlarının Adalet ve Kalkınma partisinden bekledikleri :

  1-Tüm ülkede, her kese adalet.

  2-Kamuda veya özel sektörde istihdam edilecek ,işçi veya memurların atamasını yaparken ,yazılı sınav veya kura ile yapılması yeterli olmalıdır.

  Mülakat veya sözlü sınav yapılmamalıdır.Yazılı Sınavı kazanan veya kurada adı çıkan gençlerin,hangi ilin nüfusuna kayıtlı olduğu ,kimin oğlu, kimlerden olduğu,yani cemaati aşireti veya gurubu, hangi siyasi partiye mensup olduğuna bakmaksızın sınavdaki başarısına  ve kuradaki şansına göre işe yerleştirilmelidirler.

     Bugüne kadar seçimi kazanıp balkon konuşmasını yapan tüm liderler hep şunu söylediler."Ben tüm milletin  Cumhurbaşkanıyım." Doğru söylüyorlar.Ve bundan sonra da yukarıda yazdığım gibi haraket ederlerse tüm milletin  cumhurbaşkanı olduklarını ispat edecekler.

  3-Adaylar Sınava veya kuraya başvurmadan önce ,belirlenen şartların arasına güvenlik soruşturma şartını ekleyerek,

  başvuranlarla ilgili yapılan arşiv araştırmasında kişinin   devlet ve millet aleyhinde suç işlemiş olduğu belgelerle tespit edilenler sınav veya kura başvuruları alınmamalıdır.

  4-Kurumların  yönetim kurulu  üyeliklerine üniversitelerin alanı ile ilgili bölümden mezun olan işsiz  üniversite mezunu gençler atanmalıdır. 

    Bir kişinin birden fazla kurumda yönetim kurulu üyeliği, vekaleten

  veya kurucu yönetici gibi ikinci görev her ne ad altında olursa olsun verilmemelidir.Yani bir kişiye birden fazla maaş veya ücret   verilmemelidir.

  5-Devlet kurumlarında çalışan amir veya memurların görevi kötüye kullanmaları veya hırsızlık yapmaları tespit edilmesi halinde  derhal görevlerinden alınarak, mal varlıklarına el konulmalı, malları hazineye devredilmelidir.Bu hırsızları ayrıca ibreti alem için cezaevine konulmalıdır.

  6-Tüm devlet ihaleleri en az 3 ulusal yayın yapan TV kanallarında , milletin gözü önünde, canlı ve şeffaf yapılmalı , hak edene verilmelidir.Usulsüz bir şekilde yandaş veya menfaat karşılığı ihale veren kamu görevlilerini derhal görevden alınarak hapse atılmalıdırlar.

  7-İhale alan şahıs veya firmalar yaptıkları işi kötü veya ihale şartlarına uygun yapmayanların tespit edilmesi halinde bu müteahhitlerin yetki belgeleri derhai iptal edilerek,bir daha ebediyen kendilerine direk veya dolaylı olarak  ihale verilmemelidir.

  8-Bu suçları işleyen kim olursa olsun,kimin oğlu veya kardeşi olursa olsun ayırım yapmadan işlem yapılmalıdır.

  9-Tüm iş ve görevler  ehline verilmelidir.Herhangi bir göreve gelip sonradan işin ehli olmadığı anlaşılan kişileri derhal geri hizmete alınmalıdırlar.Tüm kamu makam ve görevler işin ehline verilmelidir.

  10-Bakanlıkların personel atama birimlerinde görevli tüm kişiler % 100 güvenilir kişilerden seçilmelidirler.

  11-Kimse inançlarından dolayı  dışlanmamalıdır.Bu suçu işleyenler hakkında derhal işlem yapılmalıdır.

  12-Kimse aidiyetinden dolayı ötekileştirilmeyecek.Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın,kardeşlerim dediği başta Kürt'ler olmak üzere diğer yerel kavimlere verdiği  hakları yasal güvence altına alarak kardeşliği sarsılmaz hale getirilmelidir.

  13-Suriye ve Irak Kürtleri de kendi bölgelerinde Türkiye'ye bağlanmak için referandum yapmaya ikna edilerek,Türkiye vatandaşlığına geçmelerini sağlayarak  sınırlarımızı ,Misak-i Milli sınırları olarak belirlenen yere kadar genişletilerek ,Halep , Kerkük ve Musul'u  içine alacak şekilde yeniden düzenlenmelidir.

  Milli Savunma Üniversitesi Rektörü Erhan Afyoncu: Misak-ı Milli sınırları Halep'ten Musul'a uzanır.der

   Emperyalist devletlerin bin yıldan beri kardeş olan  Türk ve Kürtler arasına sokmaya çalıştığı fitnenin önüne geçmiş olmak için çalışılmalıdır.

  14-Okullarda okutulan seçmeli Kürtçe ve varsa diğer yerel diller önündeki tüm kısıtlamalar kaldırılarak ,tek bir öğrenci dersi seçmiş olsa bile ona öğretmen görevlendirilmelidir.

  15-Fakir-fukaralara,garip gurabalara , Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından konut,evlenme masrafları ve iş bulma dahil tüm ihtiyaçları karşılanmalıdır.

    Bütün  bu işler yasal güvence altına alınmalıdır ki daha sonra birileri istese de,bu hakları geri alamayacak  hale getirilmelidir.

            Halk, Aalet ve Kalkınma partisinden bunu yapacak irade olduğuna inanıyor.Hayatta geçirmesini bekliyor.

        Adalet ve Kalkınma Partisi bunun için kuruldu.İlk 20 yılda kalkınmayı nasıl başardıysa, Türkiye'nin ikinci yüzyılında da bu düzenleme ve uygulamaları yaparak işe başlamalıdır.Halk bunu bekliyor bunun için mucize gerekmiyor.Tarihte örneği vardır.

            Emevi halifesi Ömer İbni Abdulaziz 2,5 yıllık iktidarında (halifelik döneminde) bunu başarmıştı.Ömer İbni Abdulaziz kendisinden önceki dönemde devletin ve milletin malını çalan devlet görevlilerinden çaldıkları mal ve servetlerini geri alarak hazineye devretmişti.

       2023' ten itibaren "TÜRKİYE YÜZYILI" başlayacak.Bu konuda sayın  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Ülkemizin ve medeniyetimizin kazanımları üzerinde yükselteceğimiz Türkiye Yüzyılı vizyonu ile asırlık hamleler hayata geçecek, hayallerimiz inşallah bir bir gerçek olacak." ifadelerini kullandı.

     Halk,2023 seçimlerine kadar bütün bu düzenlemelerin hayata geçirilmesini istiyor ve bekliyor.

  Yazarın Diğer Köşe Yazıları
  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen