• GÜZEL İŞLERİ YAPMAK İÇİN, GEÇ KALMAYALIM

  GÜZEL İŞLERİ YAPMAK İÇİN, GEÇ KALMAYALIM
  Hasan YOSUNKAYA

  GÜZEL İŞLERİ YAPMAK

  İÇİN, GEÇ KALMAYALIM

   

  18 yılda AK Parti Türkiye'yi dünya devleti yaptı.

  Bazı muhalif ve çıkarcılar, kör oldukları için, görmüyorlar.

  1.Tüm illerde üniversite yapıldı..

  2.Tüm iller arası ve büyük ilçelerle iller arasındaki yolları duble yol yapıldı.

  3.2001 de fert başına düşen milli gelir 2.500 dolardı iken,2020 de fert başına düşen milli gelir 13.000 dolar oldu.

  4.Türkiye'nin 2001 de İMF'ye 26 milyar dolar borcu vardı.2020 de İMF’ye borç 0,(sıfır) oldu.

  5.Asya ve Avrupa kıtalarını deniz altından birbirine bağlayan, 150 yıllık rüya Marmaray hizmete açıldı.

  6.Türkiye ilk kez hızlı trenle tanıştı. 

  7.Marmaray'a kardeş olan Avrasya Tüneli açıldı.

  8.İstanbul Boğazı'na 3'ncü köprü Yavuz Sultan Selim Köprüsü, yapıldı.

  9.İstanbul ve İzmir arasını 3,5 saate indiren Osmangazi Köprüsü hizmete girdi.

  10.150 milyon yolcu kapasiteli dünyanın en büyük havalimanı hizmete açıldı.

  11.İnsansız, silahlı ve silahsız SİHA VE İHA'lar yapılıp ülkenin savunma hizmetine sokuldu.

  12.2001 tarihinde tüm Türkiye'de istisnaları hariç okullarda çiftli eğitim-öğretim yapılıyordu. Bazı illerde, bazı okullarda, üçlü eğitim-öğretim yapılıyordu.2020 yılına geldiğinde çiftli eğitim - öğretim yapan okul kalmadı. Yapılan yeni dersliklerle normal eğitim- öğretim yapılıyor.

  13.2001tarihinde her köyde 1–2 otomobil ve zenginlerin kapısında traktör vardı.2020 gelindiğinde tüm köylerde yaşayanların en az yarısının otomobili ve traktörü vardır.

  Şehirlerde yaşan vatandaşların hemen hemen herkesin kapısında otomobil vardır. Hangi sitenin bahçesine bakarsanız bakın, bahçede o kadar çok otomobil var ki, bahçede otomobil park edilecek yer kalmadığını görürsünüz. 

  14.Engelli ve bakıma muhtaç tüm vatandaşları maaşa bağlandı. AK Parti'den önce engelli çocuğu olan veya evinde bakıma muhtaç olanı, onları bir köşeye terk ediyorlardı. Şimdi dört elle sarılıyorlar. Ama bir şey olmasın maaşı kesilir, diye başı ağırdı mı? Hemen doktora koşturuyorlar.

  15.Bütün illerde Organize sanayi bölgelerinin hayata geçirilmesi.

  16. Açız, ekonomi kötü yönetiliyor diyenlerin kapısında en az iki otomobil vardır. Buzdolabını açarsan kuş sütü hariç her şey var bu nasıl açlıksa anlamada zorlanıyorum.

  17.CORONAVİRÜS, Dünyayı kasıp kavururken, Türkiye’nin aldığı tedbirler ve devasa şehir hastaneleri sayesinde süreci en az zararla yürütüyor. Dünyanın birçok zengin ve fakir ülkesine tıbbi destek verdi.

  18.Türkiye'yi Dünyanın ileri devletleri arasına yükseltti.2001 den önce 3. Dünya ülkesi durumunda iken, 2020 ye gelindiğinde Türkiye'yi A Sınıfı devletlerarasına yükseltti. Dünyanın birçok yerinde ve bölgemizde, Türkiye’siz masa kurulamıyor.

  19.Dünya'ya ait çok şey yaptı ve yapıyor.

  20.Müslüman halkın içini kemiren, rüyalarına giren, AYASOFYA’yı ibadete açması ile halkın manevi değerlerine sahip çıkacağının işaret fişeği hükmündedir.

  MÜSLÜMAN HALKIN VE MÜSLÜMAN DÜNYASININ BEKLENTİLERİ

  1.İstanbul sözleşmesini kökten kaldırıp atmak, yerine kadın ve erkek halklarını düzenleyecek maddeleri, 5237 sayılı Türk Ceza kanununa eklemek..

  2.1996 ve 1998 yıllarında Anayasa mahkemesi tarafından iptal edilen ZİNA suçunu toplumun, değer yargıları, inanç ve kültürüne göre yeniden düzenleyerek 5237 sayılı yasasına ilave ederek zinanın suç kapsamına alınması.

  3.5237 sayılı yasanın 227. Maddesi yeniden yazılması. Fuhuş’un tanımını yapılması.

  4.Kürt sorunu, PKK VE ABD, FIRANSA’ya bırakılmayacak kadar kardeşliğimiz için hayatidir. Kürt sorununu, İslam kardeşliği çerçevesinde çözülmelidir.

  5.İşe alınacak gençleri, kart hamili yakınımdır. Usulü ile değil, ehil ve hak edenler alınmalıdır.

  6.Eğitim sistemi yeniden masaya yatırılarak, Müfredat programları, milletin değer ve inanç esaslarına göre yeniden düzenlenmelidir.

  7.Sayın Cumhurbaşkanımızın aldığımız kararlarda, batı ne der değil halkımız ne der? Şeklinde ki tespit ve kararları esas alınmalıdır.

  8.AK Parti iktidarı, iki yüz yıldan beri halkın özlemle beklediği iktidardır. Bu iktidarın daha uzun süre devamı ve halkın tüm sorunlarını çözmek için gayret göstermeliyiz.

  9.Mü'minlerin duasının sürekli arkanızda olmasını istiyorsanız.

  "KINAMACININ KINAMASINDAN KORKMAYINIZ."

  10.Zaman hızla akıp gidiyor. Elinizi çabuk tutunuz. Müslüman dünya sizi bekliyor.

  11.Ana sınıfından Askeri liseye kadar tüm okullara mutlaka Kur’an’ı Kerim, Temel Dini Bilgiler ve Siret-i Nebi dersleri zorunlu olarak konulmalıdır. Ve bu dersleri ehil öğretmenlere verdirmeliyiz. Bu dersleri çocuğuna aldırmak istemeyen gayri Müslim ve mürtetlere seçme hakkı verilmelidir.

       Bu hizmetleri yapmada gecikirsek bir daha bu fırsatları bulmayabiliriz. İçimizdeki hain ve ajanlar. Ne derse desinler. Halkımızın ve ümmet'in ne diyeceği önemlidir.

  Ayasofya ibadet açılırken, Afganistan’da cuma hutbesinde hüngür hüngür ağlaması Müslüman dünyanın bizi beklediğini gösteriyor.

       AK Parti'nin işinin ne kadar zor olduğunu biliyorum. Rabbim yar ve yardımcınız olsun.

        Çıkar ve menfaat için AK Partide bulunan akp'lilere'de çok dikkat edin.

  Yazarın Diğer Köşe Yazıları
  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen