• BİZ BİZE YETERİZ TÜRKİYEM

  BİZ BİZE YETERİZ TÜRKİYEM
  Hasan YOSUNKAYA

  BİZ BİZE YETERİZ TÜRKİYEM

  Hepimiz birimiz için, birimiz hepimiz için. Sen olmazsan benim hükmüm ne ki, ben olmazsam, sen tek başına bu koca dünyada yapa yalnız ne yapacaksın? Hepimiz bir birimize muhtacız.

  İlk insan olarak Adem yaratıldı. Tek başına olmayacağını bilen Rabbim hava'yı da yarattı. Çünkü tek başına yaşamak ancak Allah c.c.'ya mahsustur.

  İnsanlar tek başına yaşayamazlar.

  İster Kadın, ister Erkek olsun tek başına kaldığında huzursuz olur. Akrabamız, komşumuz, hemşehrimiz veya herhangi bir insan olmadan biz mutlu olmayacağız. Mutlu ve huzurlu olmak için herkesin olması lazım. Gülmek mutluluk verdiği gibi, bazen biriyle tartışmak bile bizi rahatlatır.

  Şimdiye kadar tarihlerin kayıt ettiği felaketler hep bölgesel olmuştur. Ama Coronavirüs tüm dünyayı sarmış durumdadır. Eğer bu virüs bundan iki bin yıl önce insanlara bulaşsaydı bu gezegende insan adına kimse kalmazdı. Tıp’ın, teknolojinin zirvede olduğu bir zamanda Çin'de ortaya çıkınca kısa bir sürede dünyayı sardı. İnsanoğlunun bulduğu en etkili ilaç tecrittir. Zoraki veya gönüllü eve kapanmaktır. Bu tekniğe rağmen insanoğlunun gözle görülemeyecek kadar çok minik bir virüs karşısında aciz durumdadır. Bundan en az zararla çıkmanın formülü millet olarak birlikte hareket etmektir.

  Sayın Cumhurbaşkanımızın Millete sesleniş konuşmasında ortaya koyduğu yardımlaşma kampanyası son derece önemlidir. Kim para veya başka katkı sunacaksa

  Yardım havuzuna katkı sunsun. Bu havuzda biriken meblağı sağlam, resmi veya gönüllü kişiler eliyle önceden tespit edilmiş mağdurlara ulaştırarak milletçe hep birlikte düzlüğe çıkalım.

  Yardımları dağıtmakla görevlendirilecek kişilerin yardımın toplanması kadar, dağıtmasıda önemlidir. Fakiri değil, kendi cebini, yakınını veya yandaşını düşünen kişileri bu işin başına getirilmesi millet nezdinde olumsuz tesiri Coronravirüsten daha çok zarar verecektir. Çok çok sağlam kişiler görevlendirilmelidir.

  Başka yol ve yordam yoktur. Bazı ahmaklar ellerini ovuşturarak bu kriz sayesinde Tayyib'ten kurtuluruz diye düşünenlerin olduğunu biliyorum. Bıre ahmaklar eğer bu kampanyayı sabote etmek ve cimrilik yaparak destek olmama durumunda yarın hayal bile edemeyeceğimiz bir Türkiye'de gözümüzü açarız. O kötü günleri görmemek için çok acele edelim. Bu sosyal fonumuza en üst düzeyde destek olalım. Yarın çok geç olmadan. Pamuk eller cebe. Sağcılık, solculuk, laikçilik, liberal, CHP, MHP, AK Parti gibi farklılıkları kaşımanın zamanı değil, kucaklaşma zamanıdır. Bu gemi batarsa hepimiz boğuluruz.

  Haydi, kardaşlar bu güne kadar coronavirüsle mücadele de dünyaya kıyasla iyi durumdayız.

  Düzlüğe çıkıp tamamen kurtulmamız için,

  1-Kimse zorunlu olmadıkça evinden çıkmasın.

  2-sosyal fona tüm gücümüzle hemen destek olalım.

  3-Evhamla hastane ve Doktorları meşgul etmeyelim.

  VERİN KARDEŞLR VERİN, BUGÜN OLMAK VEYA OLMAMAK GÜNÜDÜR.

  Allah ( c.c ) göstermesin

  Yarın Coronsvirüsle olan savaşı kayıp edersek; hiç birimiz ayakta kalmayız.

  “Üzülmeyin Gevşemeyin İnanıyorsanız mutlaka üstünsünüz” Bu ayete inanan bir milletiz. Şimdiye kadar moralimizi hiç bozmadık. Ölümden korkmadık. Acel vakti gelince diğer dünyaya göç edeceğimize iman etmişiz Birlikte nasıl bu güne başımız dik gelmişsek; biz dayanışma içinde olduğumuz sürece yarın da başımız dik olacak inşallah.

  Yazarın Diğer Köşe Yazıları
  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen