• AVUKATLIK YAPACAĞIM

  AVUKATLIK YAPACAĞIM
  Hasan YOSUNKAYA

  AVUKATLIK YAPACAĞIM

   

              Bazı kardeşlerimiz,Sayın Cumhurbaşkanımız R.T.Erdoğan ve yakın çalışma arkadaşlarına kuşku ile bakıyorlar. Davaya  sadakat noktasında samimi olmadığını düşünüyorlar. Alnı secdeli ,yüzü abdestli bu kardeşlerime diyorum ki: AK Parti kurulduğundan bu güne kadar bana 1 kuruşluk faydası olmamış, bundan sonra da bir beklentim yok.70 yaşındayım ne beklentim olur ki ? Tam aksine ben, Diyarbakır Bağlar İMKB Fen Lisesi müdürü iken beni müdürlük görevinden alarak Bağlar Fatih Anadolu İmam Hatip Lisesine öğretmen olarak atadılar. Ben şimdi emekliyim. Bundan sonra da dünya namına ne AK Partiden, nede başka bir partiden beklentim var.

              70 yıllık ömrümün çoğu sürgünlerde ve aldığım disiplin cezaları ile geçti. Şunu gördüm ki birileri, bu Müslüman milletin iktidarını zor ve hile ile ele geçirdi ve şu an görünen tüm kötülüklerin tohumunu ektiler. O tohumların bazıları yeni yeni meyve veriyor. AK Parti bu pislikleri temizlemek için iktidarda 18 yıl değil ,belki 28 yıl kalsa da gene düzeltemez. Benim gördüklerimi ve bildiklerimi öğrenmek istiyorsanız 1924 ile 1950 yılları arasındaki uygulamaları, resmi tarihçilerden değil, arşivlerden ve dönemi görüp halen yaşayan islam alimlerinden öğrenip araştırırsanız gerçekleri görürsünüz.

       Erdoğan’ın samimiyetinden zerre kadar şüphem yok.. Eğer biz bugün kendisine yardımcı olmazsak ,onu iktidardan düşürüp yerine gelenler bize kan kustururlar. Tekrar 1924 -1950 arasındaki dönemde yaptıkları uygulamalara geri dönecekler.

  Ben örneklerini çok gördüm.Ben 70'li yıllarda öğrenci iken Diyarbakır'dan Bursa'ya hicret etmek zorunda kadım.80 darbesinde Öğretmenken Kayseri’ye sürgün edildim. 28 şubat sürecinde  müdür olarak görev yaptığım okulda, mescit açtım, kızlarımızın başörtülerini serbest bıraktım diye, zalimler beni bu eylemlerimden dolayı müdürlük görevinden alarak sürgün ettiler.Yerime gelen müdür, bazılarınız gibi namazında niyazında idi,  derhal mescidi kapattı ,başörtüleri okuldan uzaklaştırdı veya başlarını açtırdı. Kahramanlık bana mı kalmış. diyerek koltuğa yapıştılar, hatta bunlardan yakinen tanıdığım, bazı vali ve müdürler karılarının başını açtırdılar. İşler göründüğü gibi değil. Bu ülkede küfür düzenini kuranlar, size içkiyi ,kumarı,genelevlerini,bar, pavyon ,gazino....gibi tüm günah yuvalarını kapatmanıza kolay kolay izin vereceğini mi sanıyorsunuz. Bu işler kolay değil eğitimin İslamileşmesi ,ekonominin istikrara kavuşması,hukukun adilleşmesi lazım,halka güven vererek tek başına iktidara gelmek lazım.Yüzde 132 lük öğrenciye sahip imam hatiplere tahammülleri olmayanlar, hukuk ve eğitim reformuna karşı çıkanlar oldukça.bu pisliklerin tamamını kol kolay ortadan kaldırabilmemiz için çok  güçlenmemiz lazım. Başkasının koltuk değneği olmadan dimdik ayakta kalabilmemiz lazım. Yazılacak çok şey var ama şimdilik yazamıyorum zamanı gelince yazacağım.Gittiğiniz cemaat,okuduğunuz,kitap ve gazetenin etkisinde kalarak gerçekleri kaçırmayın...

  Ben AK Partinin değil, İslam davasının avukatlığını yapıyorum.

  Yazarın Diğer Köşe Yazıları
  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen