• KİM TAKAR VİRÜSÜ MÜRÜSÜ!

  KİM TAKAR VİRÜSÜ MÜRÜSÜ!
  Ferhat AYGÜN

  KİM TAKAR VİRÜSÜ MÜRÜSÜ!

   

  Diyarbakır Evde Kal çağrısını ve uyarıları pek dikkate almıyor gibi...

  Diyarbakır’da vaka sayısı artışı gösterdiği bu günlerde her geçen gün artığını da gösteriyor.

  Devlet yetkilileri veya mülkü amirler önlemleri daha fazla sıkılaştırmalı aksi takdirde dışarıda gezen kendisine ‘Bana bir şey olmaz’ mantığı sorumsuzca davranan bazılarının bu yanlışı sonucunda ve sonrasında COVİD -19 virüs salgını daha fazla can almaya devam edecek gibi Kentteki bu durumun bana göre vahimdir.

  Türkiye 30 Büyük şehirde 2 günlük sokağa çıkma yasağı sonrası güneşli havayı gören Diyarbakırlı vatandaşlar, korona virüs salgınına rağmen sokakları ve parklara akın ederek aldırış bile etmediler. Kentin en işlek noktalarından vatandaşlar sosyal mesafeyi hiçe sayarak dolaşmaya devam ediyor..

  Sayın Valimiz yasak gecesinden uyarmıştı, ‘Lütfen yasak bitti diye sokaklara akın etmeyin’ diye ancak vatandaşlar hakikaten yaptıkları doğru değil.

  Hele bazıları var, böyle milletin dibine kadar sokulup ‘Virüs nedir, biz ne virüsler atlattık’ diyip sözde hava atması insanı çileden çıkarıyor.

  Ya tamam anladık kardeşim sen virüs mürüsten korkmazsın, bizde gelip bizi sokacak diye korkmuyoruz ancak bizden kaynaklanan taşıyıcılık dolayısıyla bir sevdiğimize zarar gelirse kendimizi ömür boyu affetmeyiz.

  Bu defa daha da pişman oluruz.

  Yazarın Diğer Köşe Yazıları
  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen