• BİZİM GÜNAHLARIMIZ GAYRETULLAH'A DOKUNDU!.

  BİZİM GÜNAHLARIMIZ GAYRETULLAH'A DOKUNDU!.
  Bahaddin KARAKUŞ

  BİZİM GÜNAHLARIMIZ GAYRETULLAH'A DOKUNDU!.

   

  "Bir bela, bir musibetten çekininiz ki, geldiği vakit yalnız zâlimlere mahsus kalmayıp masumları da yakar." ( Enfal Sûresi 8 / 25 )

  Allah bizi imtihan ediyor ve kanımca bu coronavirüs bizi tekrar özümüze getirmek için,   bu zerre kadar görünen ufacık mahlukları musallat etti ve tüm Dünya 'yi ziru zeber etti. Bize lisan-i hal ile öğretti, ne kadar aciz olduğumuzu !.

  Allah hep ikaz etti , biz deve kuşu  gibi  başımızı kuma soktuk!.

  - Depremler oldu.

  - Tufanlar oldu.

  - Tusunami oldu.

  Daha saymadığım bir çok ikaz oldu!.

  Biz özümüzden uzaklaştık, Allah, bizi tekrar özümüze getirmek için bu mahlukati saldı!. Ya ciddî pişmanlık  ve tövbe  edeceğiz ya çok  daha büyük bir bela ve musibetler gelebilir!.

  Bu musibet için bir çok neden yaza biliriz. Dünyada ki zülümler ve ehl-i  küfrün küfrü yetmez mi? !!!.

  Allah her şeyi en iyi görüp bilendir.

  Hiç kimse günahlarını küçümsemesin!

  " Binaenaleyh, cisminin küçüklüğüne bakıp da günahlarını küçük zannetme. Çünkü kalbin kasâvetinden bir zerre, senin şahsî âleminin bütün yıldızlarını küsûfa tutturur." (Mesnevî-î Nurîye 115,Bediüzaman  )

  -Katl çoğaldı.

  -Zinalar çoğaldı.

  - kumar oynamak çoğaldı.

  - Faizler hat safha da.

  - içkiler hava da çarpışıyor.

  -  Baba ve Ana hukuku çiğnendi.

  - Zülümler  hat safha da .

  - insanların hak ve hukuku çiğnendi.

  - Aile hayatı bitiyor.

  Biz ne için  dünya ya gönderildiğimizi unuttuk!.  " Ben, cinnleri ve insanları ancak ve yalnız Bana ibadet etsinler diye yarattım." ( Zâriyât Sûresi; 56)

  Ne kadar bizler ziyanda imişiz de! haberimiz bizden yokmuş!.

  -Mekke-i Mükerreme kapatıldı.

  -Medine-i Münevvere kapatıldı.

  - Mescidlerimiz kapatıldı.

  - Medreselerimiz kapatıldı.

  Bundan daha büyük bir musibet yoktur.

  " Asıl musibet ve muzır musibet, dine gelen musibettir. Musibet-i diniyeden her vakit dergâh-ı İlâhiyeye iltica edip feryad etmek gerektir. Fakat dinî olmayan musibetler, hakikat noktasında musibet değildirler." Asrımızın üstadı Bediuzzaman Said NURSİ öyle diyor.

  Eğer bu bela ve musibetten kurtulmak istiyor isek, bu 14 kuralı yerine getireceğiz. 1400 sene önceye bir gidelim, hz Muhammed S.A.V efendimizin her ahval-i ve ahval-i bize ışıktır ve nurdur. Yemekten önce ve sonra da hep el yıkamayı O Zattan öğrendik, temiz olmayı, ahlaklı olmayı hep ondan öğrendik.  Biz ehli iman hikmet ile hareket edeceğiz ve tüm ehli imandan istirham ediyorum.  Her sabah ve yatsı namazı sonrası bir yasin üç ihlâs ve bir ayet-ül kürsü okuyalım inşallah. Ciddî bir şekilde tövbe edip Rabbimize dönelim.  Yoksa hissi kablelvuku his eden Zatlar daha büyük bir bela ve musibetlerden geleceğinden çok korkuyorlar ve bende bunu diyorum.

  Esselamu ala menittebeal hüda

  Yazarın Diğer Köşe Yazıları
  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen