• Vali Karaloğlu, Kent ekonomisi değerlendirme toplantısı yaptı

  Vali Karaloğlu, Kent ekonomisi değerlendirme toplantısı yaptı
  Vali Karaloğlu, Kent ekonomisi değerlendirme toplantısı yaptı
  03.07.2020 Cuma

   

  DİYARBAKIR- Vali Münir Karaloğlu, Diyarbakır’ın her alanda geliştirilmesine yönelik yapılan çalışmaların görüşüldüğü bir toplantı gerçekleştirdi.

  Toplantıya Vali Karaloğlu’nun yanı sıra; Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Muhsin Eryılmaz, Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Hasan Maral, DTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya ve Yönetim Kurulu üyeleri ile çeşitli Odaların başkanları, ilgili kamu kurum müdürleri ve Dicle Üniversitesinden temsilciler katıldı.

  Diyarbakır’ın ekonomik durumunun da ele alındığı toplantıda Vali Karaloğlu’na DTSO’nu faaliyetleri, bugüne kadar yapılan çalışmalar ve güncel durum hakkında bir sunum gerçekleştirildi.

  DTSO ve bağlı Odaların Diyarbakır’da yürüttüğü çalışmalar, yapılması planlanan yatırımlar hakkında yetkililerden bilgi alan Vali Karaloğlu, toplantıya katılanlarla Diyarbakır’ın sanayi alanındaki gelişimiyle birlikte ticaret hacminin artırılmasına yönelik yapılabilecekler ve teknolojik altyapının geliştirilmesini içeren istişarelerde bulundu.

  Toplantı sonunda, Vali Karaloğlu’na, DTSO Yönetimi tarafından Diyarbakır’ı resmeden bir tablo hediye edildi.

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen