• Sele kapılan hayvanları Bağlar belediyesi kurtardı

  Sele kapılan hayvanları Bağlar belediyesi kurtardı
  Sele kapılan hayvanları Bağlar belediyesi kurtardı
  02.04.2020 Perşembe

   

  DİYARBAKIR- Diyarbakır'da etkili olan sağanak yağış ve yağmur kısa sürede bir çok yerleşim yerinde hayatı olumsuz etkiledi.Kırsal bölgelerde oluşan sel olayları zor anlar yaşatırken,bir çok büyük ve küçük baş hayvan,Bağlar Belediyesi ekipleri tarafından kurtarıldı.

  Hayvanlar Telef Olmaktan Kurtarıldı

  Bölgede etkili olan sağanak yağış kısa sürede hayatı olumsuz etkileyerek sel olaylarına dönüştü.

  Diyarbakır'da olumsuz hava koşullarının etkilediği yerlerin basında gelen Bağlar ilçesinde sele kapılan hayvanlar için hemen harekete geçen Bağlar Belediyesi görevlendirdiği ekiplerle ilgili yerleşim yerlerine ulaştı.Ekipler ,iş makinaları aracılığı ile bir çok büyük ve küçük baş hayvanı telef olmaktan kurtardı.Halatlarla bağlanan hayvanlar,karaya çıkarılarak sahiplerine teslim edildi.

  VATANDAŞLAR TEŞEKKÜR ETTİ

  Kırsal Telli Kaya  Mahallesi'nde Hayvanları telef olmaktan kurtarılan kırsal yerleşim yerlerindeki vatandaşlar,Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu ve ekiplere teşekkür etti. Bağlar Belediyesi'nin 2019 yılı son bahar döneminde kırsal bölgelere hayata kazandırdığı menfez köprüler sayesinde ise ulaşımda aksama yaşanmadı ve tarım arazileri zarar görmedi.

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen