• Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: 31 Ağustos 2020 tarihinde okulları uzaktan eğitimle açıyoruz

  Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: 31 Ağustos 2020 tarihinde okulları uzaktan eğitimle açıyoruz
  Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: 31 Ağustos 2020 tarihinde okulları uzaktan eğitimle açıyoruz
  12.08.2020 Çarşamba

   

  2.5 saat süren Bilim Kurulu toplantısının ardından tavsiye kararı yazılı olarak açıklandı. Tavsiye kararında yüz yüze eğitimin en az bir ay boyunca başlatılmaması, yüz yüze eğitime kademi olarak geçilmesi ifadeleri yer aldı. Bilim Kurulu Toplantısı sonrası Ziya Selçuk yaptığı açıklamada, "31 Ağustos 2021 tarihinde okulları uzaktan eğitim ile açıyoruz." ifadelerini kullandı. Tüm detayları çalıştık. Biz eğitimciler sınıfımızdaki her bir öğrenin gözünün içine bakar derse öyle başlarız. Okullarımızın sağlık ve güvenle açılabilmesi için sınıfların sosyal mesafeye göre ayarlanması, maske tedariği fiziki ve sosyal yeterlilikler hususunda tüm detayları çalıştık.Hazırlıklarımızı ve standartlarımızı da tamamladık.

  Bilim Kurulu'nun tavsiye kararı neticesinde 2020 - 2021 eğitim öğretim yılına da başlıyoruz.

  31 Ağustos 2021 tarihinde okulları uzaktan eğitim ile açıyoruz.

  Dileyen özel okullar 17 Ağustos'tan itibaren uzaktan eğitim araçlarıyla eğitim faaliyetlerine başlayabilecekler.

  Okullarımızı açtığımızda, öğrencilerimize, öğretmenlerimize okullarla ilgili herkesin sağlık durumu HES kodlarıyla takip altında olacak.

  Açıklama özetle şöyle:

  Sağlık Bakanı Koca: Bilim Kurulu’nun gündeminde öne çıkan, önümüzdeki dönemde eğitim ve öğretim süreçlerinin hangi şartlarla yürütüleceği konusuydu. Bu konudaki öneri, yüz yüze eğitimin, en az önümüzdeki bir ay boyunca başlatılmaması, gerekirse online eğitim yapılması, yüz yüze eğitime kademeli olarak geçilmesi yönündedir. Bu görüş ve öneriyi Milli Eğitim Bakanlığımız ile paylaştık. Konuyla ilgili planlarını Sayın Bakanımız açıklayacaktır.

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen