• Kulp’ta Altyapı Çalışmaları Sürüyor

  Kulp’ta Altyapı Çalışmaları Sürüyor
  Kulp’ta Altyapı Çalışmaları Sürüyor
  19.01.2021 Salı

   

  Hasan DERSAN

  DİYARBAKIR- Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü ile Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın (AFAD) ortaklaşa yürüttüğü proje kapsamında Kulp ilçesi Afet Konutları için başlatılan altyapı çalışmaları devam ediyor.

  Tüm personel, araç ve teknik imkânlarıyla kent merkezi ile ilçelere bağlı mahallelerin altyapı ve içmesuyu ihtiyacını karşılamak için çalışmalarına devam eden DİSKİ Genel Müdürlüğü,  AFAD ile ortaklaşa yürüttüğü proje kapsamında Kulp ilçesinde Afet Konutları için başlatılan 482 metre içmesuyu şebekesi, 373 metre kanalizasyon şebekesi ve fosseptik imalatı çalışmalarını sürdürüyor.

  Devam eden altyapı çalışmalarını yerinde inceleyen DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi ve DİSKİ Genel Müdür Yardımcısı Fatih Yürük, projede gelinen aşamayla ilgili teknik ekipten bilgi aldı.

  ‘MAHALLELERİN SU İHTİYACINI GİDERECEĞİZ’

  Altyapı çalışmalarının aralıksız sürdüğünü belirten Tutşi, “İçme suyu problemini, içme suyu hattı döşeme çalışmaları ile ortadan kaldırarak tüm ilçeleri kapsayan kırsal mahallelerde su ihtiyacının giderilmesini hedefliyoruz. Kanalizasyon şebekesi döşeme projelerimizde de önemli mesafe aldık. Hemşerilerimizin sorunlarını çözmek için ekip arkadaşlarımızla kent merkezi ve kırsal ayırmadan en iyi hizmeti sunmaya gayret ediyoruz.” dedi.

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen