• Kollarını kaybeden genç yetkililerden ve hayırseverlerden yardım bekliyor

  Kollarını kaybeden genç yetkililerden ve hayırseverlerden yardım bekliyor
  Kollarını kaybeden genç yetkililerden ve hayırseverlerden yardım bekliyor
  05.07.2020 Pazar

   

  BATMAN- Batman’da inşaatta çalışırken yüksek gerilim akımına kapılarak her iki kolunu kaybeden Ömer Altun, yetkili ve hayırseverlerden, kendisine yapılacak protez kol yardımı ile hayata tutunmak istiyor.

  Batman merkez Petrolkent Mahallesinde ikamet eden 26 yaşındaki Ömer Altun, yaklaşık 8 ay önce çalıştığı inşaatta yüksek elektrik akımına kapılarak iki kolunu kaybetti. Altun, yetkili ve hayırseverlerden, protez kol için yardım bekliyor.

  Olay yerinden Batman Bölge Devlet Hastanesine götürülen Altun, Bölge Hastanesinde10 gün kaldıktan sonra Adana Çukurova üniversitesi tıp fakültesi Balcalı hastanesine sevk edildi. Her iki kolunu kaybeden Altun’un bakımını vefakâr ailesi ve ağabeyi üstleniyor.

  “YETKİLİLERDEN BAKICI RAPORUM İÇİN YARDIMCI OLMALARINI İSTİYORUM”

  O an ne olduğunu anlamadığını belirten Ömer Altun, “8 ay önce inşaatta çalışırken elektrik akımına kapıldım. Elektrik akımı beni kendine doğru çekti babam da yanımdaydı. O an ne olduğunu anlamadım, gözlerimi hastanede açtım. Batman Devlet Hastanesi’nde 10 gün kaldıktan sonra beni Adana Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesine sevk ettiler.  Orada iki kolumu da kestiler. Toplam 24 gün kaldıktan sonra Batman’a geldim. Tek başıma ihtiyaçlarımı karşılayamadığımdan bakıcı raporu almak için yaptığım başvurularda kimse bana yardımcı olmadı. Yetkililerden bu konuda yardımcı olmalarını bekliyorum.” ifadelerini kullandı.

  “İKİ KOLUM İÇİN BANA 500 BİN LİRAYA YAKIN FİYAT İSTEDİLER”

  “Buradan yetkililere sesleniyorum, kendinizi benim yerime koyun” diyen Altun, “Protez kol ücretini devlet karşılamadığı için kendi imkânımızla almamız gerektiğini söylediler. İki kolum için bana 500 bin liraya yakın fiyat söylediler. Devlet büyüklerinden ricam bu konuda bana yardımcı olmalarıdır. Maddi imkânımız olmadığından ailem bir yardım kampanyası başlatmak istedi, fakat o da bakanlık tarafından nedense kabul edilmedi. Tek başıma ihtiyaçlarımı karşılayamadığımdan bakıcı raporumun onaylanması istiyorum. Buradan yetkililere sesleniyorum kendinizi benim yerime koyun ve düşünün bu haliniz ile tek başınıza ihtiyaçlarınızı karşılayabilir misiniz? Tek başıma çarşıya çıkamıyorum, yemek yiyemiyorum. Yetkililerden ve hayırseverlerden bu durumuma yardımcı olmalarını istiyorum.” dedi.

  “KARDEŞİMİ TEK BAŞINA BIRAKAMIYORUM”

  Kardeşinin tek başına ihtiyaçlarını karşılayamadığını belirten Ağabey Mücahit Altun, “Kardeşim tek başına ihtiyaçlarını karşılayamadığı için sürekli yanında kalıyorum. Sürekli kardeşimin yanında olduğum içinde her hangi bir işte çalışamıyorum. Yetkililerden ve hayırseverlerden kardeşim bakıcı raporunun çıkarılmasını ve iki kolu için biyonik kol takılmasında yardımcı olmalarını talep ediyorum.” dedi. (İLKHA)

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen