• Karatede hakemlere ‘engel yok!’

  Karatede hakemlere ‘engel yok!’
  Karatede hakemlere ‘engel yok!’
  04.12.2020 Cuma

   

  Şehmus KIZILASLAN

  DİYARBAKIR- Türkiye Karate Federasyonu yeni bir ilke daha imza atmaya hazırlanıyor . Türkiye karate federasyon Başkanı Esad Delihasan  engelliler konusunda bir ilki daha gerçekleştirmeye hazırlandıklarını ve  yapacakları yönetmelik değişikliğiyle engelli hakem sayısını artıracaklarını söyledi.

   “ŞU ANDA ENGELLİ TEK HAKEMİMİZ NESRİN CAVADZADE”

  Engelliler konusunda yaptığı çalışmalarla tanınan Türkiye Karate Federasyonu, Türk sporunda bir ilki daha gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Başkan Esat Delihasan, yönetmelikte yapacakları değişiklikle engelli hakemlerin sayısını artıracaklarını ve normal müsabakalarda da görev yapmalarını sağlayacaklarını söyledi. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü haftası vesilesiyle bu müjdeyi veren Delihasan; “Federasyon olarak sosyal sorumluluk projelerine büyük önem veriyoruz. Engellilerin topluma kazandırılması için her türlü çabayı gösteriyoruz. Engelli bireylerimizin karate salonlarında spor yapabilmesi noktasında tüm antrenörlerimizi teşvik ediyoruz. Şu anda engelli tek hakemimiz olan  Nesrin Cavadzade’ye yenilerini eklemek için de gerekli yönetmelik değişikliklerini yapacağız” diye konuştu.

  ŞAN VE KOBAŞ’TAN DESTEK

  Türkiye Karate Federasyonu Hakem Kurulu Başkanı Ahmet Şan da engelli hakem sayısının artırılması noktasında kurul olarak üzerlerine düşeni yapacaklarını söyledi. Türkiye’nin tek engelli karate hakemi olan Nesrin Cavadzade’nin engelliler müsabakalarının yanında Türkiye şampiyonalarında da görev aldığını ifade eden Şan, “Onun başarısı bize bu konuda yeni sorumluluklar yükledi” diye konuştu.

  Dünya ve Avrupa Hakem Kurulu üyesi Uğur Kobaş da engelli hakem konusunda Türkiye’nin öncü ülkelerden biri olduğunu kaydederek, “Yeni dönemde Türk karatesi engelli hakemleriyle de örnek olacak” dedi.

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen