• Karate Kuşak Terfi Sınavı yapıldı

  Karate Kuşak Terfi Sınavı yapıldı
  Karate Kuşak Terfi Sınavı yapıldı
  24.10.2021 Pazar

   

  Ömer TÜRK

  DİYARBAKIR – Türkiye Karate Federasyonu’nun yılda 3 defa düzenlemiş olduğu ve Diyarbakır Karate il Temsilciliğince  organizasyonluğu edilen  2021 yılının üçüncü dönem Karate Terfi sınavları  Diyarbakır Gençlik ve Spor Kulübü ve Esad Delihasan spor salonlarında yapıldı.

  Koronavirüs ( Covid-19 ) salgını önlemleri kapsamında minik sporcular kademeli olarak sınava tabi tutuldu. HES kodlarının da kontrolü ile birlikte Temizlik, hijyen ve sosyal mesafeye de dikkat edilerek kuşak sınavı yapıldı .Kuşak sınavı süresince Covid-19  tedbirleri nedeniyle sporcu velilerinde Aşı kart ile Hes kodlarının da kontrol edilerek salona  alındılar.

  Sporcuların bir üst kuşağa geçmek için  verdiği mücadelede heyecanlı anlar yaşandı. Miniklerin de bulunduğu ‘Kuşak Terfi’ sınavında sporcuların heyecanları gözlerden kaçmadı.

  TOPLAMDA 75  SPORCU KUŞAK TERFİ  SINAVA GİRDİ

  Diyarbakır Karate il Temsilciliği’nce düzenlenen ‘Kuşak Terfi’ sınavına Diyarbakır Gençlik ve Spor Kulübü ile Esad Delihasan Spor Kulübü’nden toplamda 75  karateci katıldı.

  2021 yılının üçüncü dönem karate kuşak sınavı Diyarbakır Gençlik ve Spor Kulübü  spor salonlarında gerçekleştirilirken,  Karate sınavı Komisyon Kurulu Üyeleri,  Türkiye Karate Milli Takım Antrenörleri Mehmet Yazar, Ayşe Meryem Yazar, Diyarbakır Karate il Temsilcisi Ahmet Yazar ve  Diyarbakır Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Şehmus Kızılaslan’ın katılımı sağladı..

  MİNİKLER DAHA HEYECANLI GÖZÜKTÜ

  2021 yılının üçüncü  dönem karate kuşak sınavında bir üst kuşağa terfi etmek için mücadele veren minik ve yıldız karateciler, taktik ve teknik gösteri ile kata çalışması sonucunda başarılı olan sporcular  bir üst kuşaklara terfi edecekler.

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen