• IHO-EBRAR'dan Diyarbakır'daki yetim aileye yeni ev yardımı

  IHO-EBRAR'dan Diyarbakır'daki yetim aileye yeni ev yardımı
  IHO-EBRAR'dan Diyarbakır'daki yetim aileye yeni ev yardımı
  30.06.2020 Salı

   

  DİYARBAKIR- Merkezi Hollanda'da bulunan Uluslararası İnsani Yardım Kuruluşu IHO EBRAR, Yetimler Vakfı aracılığıyla Diyarbakır merkez Bağlar ilçesinde, içinde yaşanılamayacak halde olan bir evde oturan 3 çocuklu aileye yeni bir ev inşa ederek teslim etti.

  Merkezi Hollanda'da bulunan IHO EBRAR, 5 Nisan Mahallesi'nde içinde yaşanılamayacak halde olan bir evde oturan 3 çocuklu aileye yeni bir ev inşa ederek teslim etti.

  Daha önce bir odalı, rutubet ve kokudan geçilmeyen evde yaşamaya çalışan aile, yeni bir eve geçtikleri için çok mutlu oldu. Mağdur ailenin içinde yaşadığı evin durumunun iyi olmadığını belirten IHO EBRAR gönüllüsü Mehmet Ali Aysu, Avrupa ve Türkiye'deki hayır sahiplerinin desteğiyle evi bitirip teslim ettiklerini söyledi.Aysu, "Merkez bağlar ilçesinde 3 çocuklu yetim bir aile vardı. Evleri, yaşanılması zor bir haldeydi. Yetim ailenin tek odalı bir evi vardı. IHO-EBRAR'a yardımda bulunan hayır sahiplerin desteğiyle biz de tek odayı tadilattan geçirdik ve ayrıca dam kısmına da bir salon, bir oda inşa ettik." diyerek yardımda emeği geçen herkese teşekkür etti.

  "YENİ EVİM 2 KAT, 3 ODALI OLDUĞU İÇİN ÇOK MUTLU OLDUM"

  Yeni evine kavuştuğu için çok mutlu olduğunu ifade eden ev sahibi Suna Alpaydinar, hayırseverlere teşekkür ederek şöyle konuştu: "Bizim daha önce tek göz odalı evimiz vardı. Ben ve 3 çocuğumla burada kalıyorduk ve çok zordu. IHO- EBRAR'a bize yardım etmeleri için başvurduk. Onlar da evi inşa edip damın üzerine ev yaptılar. Evim sıfırdan 2 kat, 3 odalı olduğu için çok mutlu oldum. Allah tüm hayırseverlerden razı olsun." (İLKHA)

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen