• Evleri yanan çift yetkililerden yardım bekliyor

  Evleri yanan çift yetkililerden yardım bekliyor
  Evleri yanan çift yetkililerden yardım bekliyor
  03.12.2021 Cuma

   

  DİYARBAKIR- Diyarbakır Merkez Yenişehir ilçesine bağlı Yolaltı (Şılbê) Mahallesi'nde koridorda bulunan elektrikli peteğin patlamasıyla çıkan yangında evleri kullanılamaz duruma gelen evli çift, yetkililerden mağduriyetinin giderilmesini istiyor.

  Sabahın erken saatlerinde yağlı radyatörün (elektrikli petek) patlaması sonucu çıkan yangın nedeniyle ailenin bazı eşyaları yangından zarar görerek kullanılmaz hale geldi.

  Yolaltı (Şılbê) Mahallesi'nde ikamet eden ve 3 ay önce evlenen bu sebeple hâlen borçlarını ödemeye devam eden Çiftçi ailesi, yetkililerden ve hayırseverlerden yardım bekliyor.

  Yangının koridorda bulunan yağlı radyatörün patlamasından kaynaklı olduğunu söyleyen Mustafa Çiftçi, "Yangın çıktığı esnada uyuyorduk. Pencerenin camı patlamasaydı ben ve eşim içeride zehirlenerek hayatımızı kaybedebilirdik. Uyandığımda oda karanlıktı ve eşimi de direk dışarıya çıkardım. Yangının yükselmemesi için petek yağının dökülmüş olduğu halıya bir kova su atarak hemen itfaiyeye aradım. Kiracıyım, üç ay önce evlendim ve çoğu eşyalarımı taksitle aldım. Pandemi ve ekonomik kriz olmasından dolayı herhangi bir yerde çalışamıyorum işsizim. Yetkililerden tek istediğim bana yardımcı olsunlar." şeklinde konuştu.

  Yangın çıktığını pencerenin patlamasıyla fark ettiklerini söyleyen Elif Çiftçi, "Pencerenin camının patladığını bilmiyorduk. Arabaların sesi olduğunu zannettik. Odadan çıktığımızda petek ve halının yandığını fark ettik. Alt komşudan su alıp söndürmeye çalıştık ve sonra İtfaiye geldi. Yangın sabah saat 07.00 civarında meydana geldi. 3 aylık evliyim ve borçlarımızı ödemeye devam ediyoruz. Bu kış mevsiminde dışarıda kaldık, mağduruz. Borcumuzu ödeyecek bütçemiz yok. Yetkililerden yardım bekliyoruz." ifadelerini kullandı. (İLKHA)

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen