• Diyarbakır'da uçak seferleri iptal edildi

  Diyarbakır'da uçak seferleri iptal edildi
  Diyarbakır'da uçak seferleri iptal edildi
  19.01.2021 Salı

   

  DİYARBAKIR- Diyarbakır'da etkili olan kar nedeniyle İstanbul, Ankara, Antalya ve İzmir'e karşılıklı olarak yapılması planlanan uçak seferleri iptal edildi.

  Diyarbakır'da gece saatlerinde başlayan ve aralıksız devam eden kar yağışı bugün 4 hava yolunun planladığı 22 uçak seferi iptal edildi.  

  Kentte devam eden kar yağışı hava ulaşımını aksattığı gibi karayollarında da aksamalar yaşandı. Belediyeye bağlı ekipler yolları temizlemek için hummalı çalışmaları devam ediyor.

  Kar kalınlığı yer yer 10 santimetreye ulaşırken Meteoroloji de şu uyarılarda bulundu:

  "Doğu Anadolu bölgesinde halen görülen kar yağışlarının, 19 Ocak 2021 Salı Şırnak ilinde etkisini arttıracağı ve yoğun kar yağışı (Şırnak’ın doğusunda yer yer 50-100 cm) görüleceği tahmin ediliyor. Kar yağışlarının 20 Ocak 2020 Çarşamba günü akşam saatlerinde etkisini kaybetmesi bekleniyor. Yoğun kar yağışlarının oluşturabileceği ulaşımda aksamalar, buzlanma, kuvvetli rüzgarla birlikte tipi, don ve çığ tehlikesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

  Bu gece saatlerinden sonra Diyarbakır çevreleri, Mardin’in kuzeyi, Şanlıurfa, Siirt ve Batman illerinin yükseklerinde kuvvetli kar yağışı (5-20 cm) bekleniyor. Kar yağışlarının yarın öğle saatlerinden itibaren Güneydoğu Anadolu’nun batısından başlayarak gün sonunda etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor. Kuvvetli kar yağışlarıyla birlikte ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır." (İLKHA) 

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen