• Diyarbakır'da rögar kapağı hırsızlarına engel olunamıyor

  Diyarbakır'da rögar kapağı hırsızlarına engel olunamıyor
  Diyarbakır'da rögar kapağı hırsızlarına engel olunamıyor
  29.10.2020 Perşembe

   

  DİYARBAKIR- Diyarbakır Merkez Kayapınar ilçesi Talaytepe Mahallesi'nde bulunan Memur-Sen TOKİ'lerde rögar kapaklarının çalınması site sakinlerinin mağduriyetine yol açarken site sakinleri, yetkililerin çözüm bulmasını istiyor.

  Memur-Sen TOKİ sakinleri adına konuşan Diyarbakır Memur-Sen TOKİ Konutları Yönetim Müdürü Mehmet Faik Abdulhadioğlu, çalınan rögar kapakları nedeniyle site sakinlerinin yaşadığı sıkıntıları dile getirdi.

  Yaşanan sıkıntıları anlatan Abdulhadioğlu, "Memur-Sen TOKİ yerleşkesinde bulunan sitelerimizin alanları içerisinde yağmur oluklarının ızgaraları hırsızlar tarafından çalınmış durumdadır. Ve bu ızgarasız yağmur olukları araç ve yaya bakımında büyük tehlike oluşturmaktadır." dedi.

  "MÜRACAATLARIMIZ KARŞILIK BULMADI”

  Yetkililere defalarca müracaatta bulunduğunu ama herhangi bir cevap alamadığını belirten Abdulhadioğlu, "Yönetim olarak, su olukları kapaklarının takılmasından sorumlu olan DİSKİ ve Belediyeye'ye, geçen haziran ayında ilk müracaatımızı yapmıştık. Fakat yaptığımız başvuruyla ilgili herhangi bir icraat yapılmadı." ifadelerini kulandı.

  "HIRSIZLARIN RÖGAR KAPAKLARINI SATTIKLARI HURDACILARA MÜDAHALE EDİLMESİ GEREKİR"

  Çalınan rögar kapaklarından hurdacıları sorumlu tutan Abdulhadioğlu, "Hırsızların önüne geçilemiyorsa çare olarak hırsızların çaldıkları ızgaraları sattıkları hurdacılara müdahale edilmesi gerekir. Eğer hurdacılar hırsızların çaldığı rögar kapaklarını satın almazsa hırsızlar da bunları satacak bir yer bulamayacakları için rögar kapaklarını çalmak zahmetine katlanmayacaklardır." şeklinde konuştu.

  Son olarak site sakinlerinin sıkıntılarını dile getiren Abdulhadioğlu, "Bizim amacımız site sakinlerine huzurlu bir ortam sağlamaktır. Yetkililerden bu sıkıntıların giderilmesini bekliyoruz. Site içerisinde, su oluklarının kapakları olmadığı için araç sahiplerinin lastikleri patlıyor, araçları hasar görüyor. Kimi engeli vatandaşlarımız da çukurlara düştüğünü söyleyip bizlere şikâyete bulunuyorlar. Bizlere gelen şikayetler bu yönde. Biz de gerekli mercilere durumu ilettik. Fakat herhangi bir olumlu cevap alamadık. İnşallah bu sorunumuz bir an önce çözülür." ifadelerini kullandı.

  Öte yandan kentteki diğer TOKİ konutlarına ait rögar kapaklarının da hırsızlar tarafından çalındığı belirtiliyor. (İLKHA)

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen