• Diyarbakır'da evi su altında kalan aile mağduriyetinin giderilmesini istiyor

  Diyarbakır'da evi su altında kalan aile mağduriyetinin giderilmesini istiyor
  Diyarbakır'da evi su altında kalan aile mağduriyetinin giderilmesini istiyor
  03.04.2020 Cuma

   

  DİYABAKIR- Diyarbakır Memur-Sen TOKİ Konutları, etkili olan sağanak ve altyapı yetersizliği nedeniyle sular altında kaldı. Kapıcı ve kazan dairlerinin su basması sonucu birçok mağduriyet yaşandı.

  Sağanak sonrası evleri sular altında kalan ve iki ayağından ameliyat olan 2 çocok babası Adnan Yıldız yaşadığı mağduriyetin giderilmesi için yetkililerden yardım bekliyor.

  Oturduğu binanın görevlisi olan Yıldız, her iki ayağından ameliyat olduğunu bu nedenle evi su bstığı anda çaresiz kaldığını arkadaşları ve komşularına haber verdiğini söyledi. Arkadaşları ve komşuları tarafından ev eşyaları sular ierisinden çıkarılan Yıldız, mağduriyetinin giderilmesini istedi. 

  Her kış benzer sıkıntılar yaşadıklarını belirten bina sakinleri ise kalıcı bir çözümün bulunmasını istiyor. 

  "İKİ DİZİMDEN DE AMELİYATLIYIM"

  Ev eşyaları lağam suyu altında kaldığı için kullanılamaz hale geldiğini söyleyen Yıldız, "5 yıldır Memur-Sen TOKİ'de kapıcıyım, iki dizimden de ameliyat oldum. Ayaklarım iyileşene kadar yatağa bağlı yaşamak zorundayım. Bundan dolayı raporluyum da. Sağanak yağmurdan sonra evimi su bastı. Çok zarar gördüm. Evime su dolmaya başlayınca, kat sakinleri bana yardım ederek eşyalarımı evlerine çıkardılar." dedi.

  "BURADAN BENİ KİM DUYUYORSA VEYA İZLİYORSA MAĞDURİYETİMİ DİLE GETİRİYORUM"

  Yetkililere birçok kez sıkıntılarını dile getirdiklerini belirten Yıldız, "Son 15 gündür yağmur bildiğiniz gibi yoğun yağıyor. Daha önce de başımıza geldi. S,itemiz sular altında kaldı. Bu durumu başta muhtara söyledik. Muhtar da gerekli yerlere bu sıkıntımızı iletti. Sağ olun muhtar Belediyeyi ve DİSKİ'den yetkilileri buraya getirdi. Ama doğru düzgün bir çözüm üretemediler." ifadelerini kullandı.

  Evinin yağmurdan sonra bir göl haline geldiğini belirten Yıldız, "Evim adeta bir göl haline dönüştü. Şu an çok mağdurum. Buradan beni kim duyuyorsa veya izliyorsa mağduriyetimi dile getiriyorum. Yetkililerden ve hayırseverlerden yardım bekliyorum. Yaşadığım sıkıntıyı gidermelerini istiyorum." şeklinde konuştu.  

  "KARDEŞİMİN MAĞDURİYETİNİN YETKİLİLERDEN GİDERİLMESİNİ İSTİYORUM"

  Kardeşinin yaşadığı evin en az 1,5 metre su aldığını belirten Hüseyin Yıldız, "Yoğun yağan yağmurdan sonra kardeşimin evinde 1,5 metreye yakın su doldu. Evindeki bütün eşyaları sular altına kaldı. Şu an çok mağdurdur. Ayrıca kardeşim iki ayağından ameliyat oldu. Bu sıkıntısı da ayrı bir dert bize." ifadelerini kullandı.

  Kardeşinin mağduriyetinin giderilmesini isteyen Yıldız, "Bizler yetkilileri birkaç kez aradık  Fakat bize somut bir çözüm bulamadılar. Kardeşimin evindeki eşyalardan bazılarını suyun içinden çıkarıp komşularına bıraktık. Bundan dolayı da komşulardan Allah razı olsun. Yetkililerden, kardeşimin mağduriyetinin giderilmesini istiyorum." talebinde bulundu.

  "TAŞIDIĞIMIZ EŞYALARIN ÇOĞU KULLANILAMAZ VE PERİŞAN HALDEDİR"

  Yağmur suyu birikmeye başlayınca komşularının eşyalarını kurtarmaya çalıştıklarını belirten Mehmet Akif Topuz, "Eşyaları sular altında kalan kapıcımızın komşusuyum. Yağmur yağınca başka bir komşumuz Adnan'ın evini su basabilir diye bana haber verdi. Çünkü bundan 15 gün önce neredeyse aynı şeyle karşı karşıya kalmıştık. Bundan dolayı evinin tamamını su doldurmadan beyaz eşyaları ve diğer büyük eşyalarını kurtarmaya çalıştık. Kurtarabildiğimiz kadar eşyanın bir kısmını ben kendi evime aldım. Diğer bir kısmını başka bir komşumuz evine aldı. Taşıdığımız eşyaların çoğu kullanılamaz ve perişan haldedir. Arkadaşımız, asgari ücretle çalıştığı için yaşadığı bu mağduriyeti karşılayacak bir gücü yok. Bunun için yetkililerin ivedi bir şekilde yardım etmesi gerekiyor." ifadelerini kullandı. (İLKHA)

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen