• Diyarbakırda "Wushu Kung-Fu" Türkiye Şampiyonası için İl seçmeleri yapıldı.

  Diyarbakırda "Wushu Kung-Fu" Türkiye Şampiyonası için İl seçmeleri yapıldı.
  Diyarbakırda
  30.01.2023 Pazartesi

   

  Şehmus KIZILASLAN

  DİYARBAKIR- Diyarbakır’da 28-29 tarihleri arasında "Wushu Kung-Fu" Türkiye Şampiyonası Sanda ve Taolu il seçmeleri yapıldı. Seçmelere 57 Erkek 44 Kız olmak üzere  toplamda 101 sporcu katıldı.

  "Wushu Kung-Fu" Türkiye Şampiyonası Sanda ve Taolu il seçmeleri  Diyarbakır’da 28-29 tarihleri arasında Seyrantepe Kapalı spor salonunda gerçekleşti. Müsabakalar büyük çekişmelere sahne olurken, sporcular birbirlerine üstünlük kurmak için büyük mücadele sergilediler.

  Diyarbakır’da yapılan "Wushu Kung-Fu" İl seçmelerine Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası yüksek istişare kurulu üyesi Siraç Ensarioğlu, Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve spor hizmetleri Daire Başkanı Ömer Buğday, Memur-sen İl Başkanı Nurhak Ensarioğlu, Genç Memur-Sen İl Başkanı Ercan Dervişoğlu ve yönetim kurulu üyelerine, Hak İş Başkanı Mehmet Aküzüm ve Büyükşehir Belediyesi Spor Şube müdürü Bilal Şen katılım sağladı.

  Diyarbakır Wushu Kung-Fu İl Temsilcisi Ramazan Şenol şampiyona sonrası yaptığı açıklamasında;  “Diyarbakır ilimizde her zaman ayrı bir yeri olan Wushu Kung-Fu branşının tekrardan canlanması ve  gençlerimizin heyecan ve azimlerini seçmelerde görmek bizi gururlandırdı. Yaptığımız çalışmalarımızın amacı   kentte wushu branşının bilinirliliğini daha fazla artırmak olacaktır. Artık diğer sporlar gibi wushu Kung- fu ile ilgili programlar ve organizasyonları daha fazla yapmaya başlayacağız. Diyarbakır ilimizde yeniden Wushu Kung-Fu branşın gelişmesinde destek olan Türkiye Wushu Kung-Fu Federasyon Başkan vekili Abdurrahman Akyüz'e büyük cesaret göstererek yarışmalarda mücadele veren sporcu kardeşlerime, Antrenör arkadaşlarıma ve  hakemlerimize teşekkür ederim” dedi.

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen