• Büro Memur sen’den vergi haftası mesajı

  Büro Memur sen’den vergi haftası mesajı
  Büro Memur sen’den vergi haftası mesajı
  02.03.2021 Salı

   

  Ömer TÜRK

  DİYARBAKIR- Büro Memurları Sendikası Diyarbakır Şube Başkanı Necmetin Alaş “Vergi Haftası” sebebiyle açıklamalarda bulundu.

  Ülkemizde her yıl şubat sonu  mart başı vergi haftası olarak kutlanmaktadır diyen Alaş: “Her sene olduğu gibi bu yılda vergi haftası buruk geçmiştir.  " Maliye çalışanları halk arasında musluğun başında olan memurlar olarak görülse de, dışı sizi içi bizi yakar. "  Maliye çalışanlarının sorunları oldukça çoktur” dedi.

  PERSONEL MEMNUNİYETİ VE ÇALIŞMA BARIŞININ SAĞLANMASI İÇİN YAPILMASI GEREKENLER

  Maliyeciler  olarak kendilerinin çok zor şartlar altında çalıştıklarını ve emeklerinin karşılığını alamadıklarını aktaran Alaş, şartların iyileştirilmesi adına yapılması gerekenleri maddeler halinde şöyle  sıraladı.

  ““Bizler “MALİYECİLER”  olarak alın terinin ve emeğinin karşılığını istiyoruz. Bu haftanın hayırlara vesile olmasını diliyorum. Ülkemizde vatandaşa götürülen kamu hizmetlerinin finansmanın büyük vergi gelirlerinden sağlanmaktadır.  " Böylesine önemli ve kutsal bir  önem atfedilen vergileri toplama görevi ve devlet bütçesinin yapma; harcamalarını kontrol etme vs. Gibi burada sayılamayacak kadar görevi özveriyle yerine getiren tüm maliye çalışanlarının 32. Vergi haftasını kutlarım." Maliye çalışanlarının yaptıkları iş, aldıkları risk ve sorumluluk karşısında sadece alın terinin ve emeğinin karşılığını istemektedir. Tarih boyunca, her şartta görevini hakkıyla yerine getiren maliye çalışanları, günümüz pandemi süresinde her türlü riskle kalarak görevini yerine getirmiştir. Bu sebeple Memur-sen’imizin de talep ettiği gibi tüm kamu çalışanlarına pandemi ikramiyesi 400 TL den eksik olmamak üzere ödenmesini istiyoruz. Personel memnuniyeti ve çalışma barışının sağlanması için yapılması gerekenleri maddeler halinde sunuyorum.

  1- 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununda değişiklik yapılarak  "Malı Hizmetler Sınıfının" derhal oluşturulması,

   2- Hazine ve Maliye Bakanlığının SAĞLIK Bakanlığı gibi üçe bölünmesi tamamen vatan haini, ZALİM melun Fetö nün projesi idi. Yine SAĞLIK Bakanlığında olduğu gibi Gelir VE Giderin tek çatı altında adil olarak birleştirilmesi,

  3- Gelir ve Gider ayrımı yapmaksızın ve UNVAN ayrımı da yapmadan tüm  Maliye VE Hazine Bakanlığı  personeli kapsayacak şekilde 12 ay boyunca aylık 100 saat VE 5 katı oranında fazla mesai verilmesi,

  4- Hizmetli kadrosunda çalışan tüm maliye personeline bir defaya mahsus olmak üzere GENEL İDARE kadrosuna geçirilmesi,

  5- Başta ilçeler olmak üzere bekçi, güvenlikçi, memur, Şoför vs gibi eksik olan birimlerde personel alımı yapılarak eksiklikleri giderilmesi, ÖZELİKLE ilçelere geçici görevle MEMUR görevlendirilmesine son verilmesi,

  6- İlimiz coğrafik, stratejik bölgenin kalbi olmasına rağmen Vergi Denetim Kurumu Başkanlığı İlimizden kaldırılarak İzmir’e bağlanması hem millete hem de devlette maddi ve manevi zararlar vermektedir. Yoksa İzmir vatan haini,zalim, katıl olan bir feto projesi midir? Bunun üzerinde DEVLET Yetkilileri iyice kafa yormaları gerekiyor. Müfettişler taa İzmir’de gelip Diyarbakır' da görev yapmaları AKIL işi değil.V.D.K. Başkanlığını tekrar Diyarbakır da olmasını talep ederiz.

  7- TÜM Maliye çalışanlarına öğretmenlerde olduğu gibi Vergi Haftasından dolayı bir Maaş tutarı ikramiye ödenmelidir. 8- İlimizde Hizmet binamız fiziki olarak çalışamaz durumdayız. Yıllardan beri hizmet binası için tahsis edilen arsada en kısa zamanda hizmet binasının yapılması gerekiyor. Her nedense İlimize gönderilen KURUM amirleri yeteri kadar hizmet yapmıyorlar. Bu anlamda siyasilerimiz de ilimizle pek ilgilenmiyorlar. Maliye Bakanlığı ve Gelir İdaresi Başkanlığı çalışanlarının ülkemiz ekonomisine katkısı artarak devam etmesi için, bu saydığımız ve sayarak açıklamaya sığdıramayacağımız sorun ve taleplerin en kısa sürede hayata geçirilmesi; çalışma barışını sağlayacak ve adil adımların en kısa zaman da atılması gerekmektedir”.

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen