• Avrupa'da yeni Covid-19 dalgası uyarısı!

  Avrupa'da yeni Covid-19 dalgası uyarısı!
  Avrupa'da yeni Covid-19 dalgası uyarısı!
  02.07.2021 Cuma

   

  Avrupa Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi, artan vaka sayıları nedeniyle yeni bir Covid-19 dalgasının başlayabileceği uyarısında bulundu.

  Avrupa Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi'nden (ECDC) yapılan açıklamada, şu ana kadar Avrupa nüfusunun yüzde 46'sının Covid-19 aşısının ilk dozunu, yüzde 26'sının ise her iki dozunu almasına rağmen yeni bir hastalık dalgasının başlayabileceği belirtildi.

  ECDC'den yapılan açıklamada, Avrupa’da aşılamanın ülkeden ülkeye farklılıklar gösterdiği, örneğin, Belçika’da nüfusun yüzde 61’i aşının ilk dozunu alırken, Bulgaristan’da bu oranın yüzde 14 olduğu kaydedildi.

  Açıklamada, bazı ülkelerde aşılara erişimin kolay olmasına rağmen, birçok insanın aşı yaptırmak istemediği ve yetkililerin aşı olmak istemeyen kesime ulaşmaları gerektiğine dikkat çekildi.

  Avrupa Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi Başkanı Andrea Ammon daha önce yaptığı açıklamada, Covid-19’un Hindistan'da ortaya çıkan türünün hızla tüm Avrupa ülkelerine yayılabileceği uyarısında bulunmuştu. (İLKHA)

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen