• Atıcılık’ta gümüş madalya kazanan İsmail Keleş dünya ikincisi oldu

  Atıcılık’ta gümüş madalya kazanan İsmail Keleş dünya ikincisi oldu
  Atıcılık’ta gümüş madalya kazanan İsmail Keleş dünya ikincisi oldu
  30.01.2023 Pazartesi

   

  Şehmus KIZILASLAN

  DİYARBAKIR- 27  Ocak 07 Şubat 2023 tarihleri arasında Endonezya Jakarta'da devam eden Havalı ve Ateşli Silahlar Dünya Kupasında 10 metre Tabanca müsabakalarında Finalde Özbekistanlı Muhammed Kamalov ile karşı karşıya gelen Türkiye Atıcılık ve Avcılık Mili Takım sporcusu İsmail Keleş ikincilik kürsüsünde yerini alarak gümüş madalya sahibi oldu.

  Endonezya’nın Jakarta kentinde devam etmekte olan 10 metre havalı tabanca erkekler kategorisinde yarışan milli sporcu Yusuf Dikeç 577 puanla. 4. sırada, İsmail Keleş ise 575 puanla 6. sırada yer alarak, final müsabakasında yarışma hakkı elde etmişlerdi.

  İSMAİL KELEŞ DÜNYA İKİNCİSİ VE GÜMÜŞ MADALYA KAZANAN MİLLİ SPORCU OLDU

  Türkiye Atıcılık ve Avcılık Mili Takım sporcusu İsmail Keleş 14 puanı bulunan Keleş Finalde Özbekistanlı Muhammed Kamalov ile karşı karşıya geldi rakibine yenilerek gümüş madalya sahibi olarak Dünya ikinciliğine Türkiye’ye kazandıran isim oldu, Milli takım adına mücadele eden sporcular Yusuf Dikeç 5. sırada tamamlarken, Buğra Selimzade ise 571 puanla 14. sırada yer alan diger milli sporcular oldular.

  Havalı ve Ateşli Silahlar Dünya Kupasında 10 metre Tabanca müsabakalarında Dünya Şampiyonu Özbekistanlı Muhammed Kamalov olurken, Dünya ikincisi Türkiye adına İsmail Keleş oldu. Dünya üçüncülüğünü ise Endonezyalı M.I.R Prabowa kazandı.

  ÇOLAKOĞLU TÜM SPORCULARINI VE ANTRENÖRLERİNİ TEBRİK ETTİ

  Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Gürsel Çolakoğlu açıklamasında Türkiye’ye Gümüş madalya kazandıran ve Dünya ikincisi olan İsmail Keleş olmak üzere katılan  ve derece alan veya almayan sporcularını canı gönülden kutladığını ve emek veren Antrenörlerine de teşekkür etti.

  Çolakoğlu açıklamasının devamında ise şu sözleri kullandı;  “Alınan dereceler ve madalyalar Olimpiyatlara gitmek adına büyük bir başarı ve bir adım oldu. Havalı ve Ateşli Silahlar Dünya Kupasında 10 metre Tabanca müsabakalarında Dünya ikincisi olan Milli sporcumuz İsmail Keleş’i tekrardan kutlarım. Milli sporcumuz İsmail Akdeniz oyunlarında Şampiyonluğu ardından Dünya kupasında almış olduğu İkincilik Hem Türkiye adına hem de Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu adına çok önemli oldu. Milli takım adına mücadele eden diğer sporcularımız Yusuf Dikeç 5. sırada Buğra Selimzade ise 571 puanla 14. sırada şampiyonayı tamamladılar bu iki sporcu kardeşlerime Teşekkür eder başarılarımızın devamını dilerim”.

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen