• Akbaş: UZEM ile evlerimiz birer Kur’an pınarına dönecek

  Akbaş: UZEM ile evlerimiz birer Kur’an pınarına dönecek
  Akbaş: UZEM ile evlerimiz birer Kur’an pınarına dönecek
  01.07.2020 Çarşamba

   

  DİYARBAKIR- Coronavirüs salgını nedeniyle bu yıl camilerde verilemeyecek olan Yaz Kur’an Kursları, Uzaktan Eğitim (UZEM) ile internet üzerinden başvuru yapan öğrencilere TV ve bilgisayar gibi iletişim araçları üzerinden yapılacak.

  Türkiye genelinde Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yürütülecek olan bu projeden tüm vatandaşların yararlanması gerektiğini belirtti.

  Ekranlarda ve dijital ortamlarda gerçekleştirilecek Yaz Kur’an Kursu eğitimi ile evlerimizin adeta bir Kur’an pınarına döneceğini belirten Akbaş, bu şekilde herkesin Kur’an bilinci ve ilmi ile donanacağına dikkat çekti.

  Eğitim süresince okutulacak kitapların Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından ücretsiz karşılanacağını hatırlatan Akbaş, vatandaşların dilerse il ve ilçedeki müftülüklerden dilerlerse de PDF şeklinde sistem üzerinden indirip derslerini takip edebileceğini vurguladı.

  Diyarbakır’da hem müftülük hem de öğreticiler olarak Diyanet İşleri Başkanlığının yürüttüğü bu anlamlı projenin takipçisi olduklarını belirten Akbaş, halkımıza her türlü hizmeti götürmeye devam edeceklerini söyledi.

  “VİRÜSTEN DOLAYI YAZ KUR’AN KURSLARIMIZ BU YIL DİJİTAL ORTAMDA DEVAM EDECEK”

  Coronavirus salgınından dolayı Yaz Kur’an Kursunun bu yıl dijital ortamda gerçekleşeceğini hatırlatan Akbaş, “Malumunuz yaz Kur’an Kursu dönemi 8-9 haftalık bir süreç. Yıllardır Diyanet İşleri Başkanlığımız bu hizmeti halkımıza sunmaktadır. Tabi Coronavirus salgını nedeni ile kış dönemi eğitimlerimiz biraz sekteye uğramakla beraber dijital ortamda devam ediyor. Yaz Kur’an Kurslarımız da bu şekilde dijital ortamda devam edecek.” şeklinde konuştu.

  “HALKIMIZ SİSTEM ÜZERİNDEN KAYITLARINI YAPARAK BU HİZMETTEN YARARLANABİLECEK”

  Vatandaşların uzaktan eğitim ile Yaz Kur’an Kursundan yararlanması için sistem üzerinden kayıt yaptırmaları gerektiğini belirten Akbaş, “Diyanet İşleri Başkanlığımızın Diyanet TV ile yaptığı iş birliği çalışmaları neticesi ile halkımıza evlerinde Yaz Kur’an Kursları eğitimleri sunacak inşallah. Halkımız sistem ve internet üzerinden müracaatlarını yapıp Diyanet TV veya diğer iletişim araçlarını kullanarak bu hizmetten faydalanabileceklerdir. Bu şekilde bu yayınları halkımız takip ederek Kur’an-ı Kerim ilmiyle ve bilinci ile donanmış olacaklar.” ifadelerini kullandı.

  “VATANDAŞLARIMIZ DERSLERİNİ ÜCRETSİZ VERİLECEK KİTAPLARDAN TAKİP EDEBİLECEK”

  Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından temin edilecek ders kitaplarının ücretsiz dağıtılacağını belirten Akbaş, “Diyarbakır ilimizde geçmiş yıllarda ortalama 75-80 bin arası öğrenci potansiyeli olup camilerimizde ve bütün Kur’an kurslarımızda görevlilerimiz bu hizmeti sunmaya çalıştı bugüne kadar. Şimdi de yine müftülüğümüz ve öğreticilerimiz sistem üzerinden öğrencilerini takip edip bu hizmeti yürütmektedirler. Ayrıca bu yıl ki dijital ortamlarda halkımıza sunulacak bu hizmet için kitaplar ücretsiz bir şekilde dağıtılacaktır. Kitaplar Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından ücretsiz dağıtılmak üzere illere gönderildi. Böylece vatandaşlarımız sistem üzerinden kayıtlarını yaptıktan sonra dilerlerse il ve ilçedeki müftülüklerimizden dilerlerse de sistem üzerinden PDF şeklinde indirip bu hizmetten faydalanabileceklerdir.” dedi.

  Yaz Kur’an Kursu eğitimini ekranlardan takip etmek isteyen vatandaşlara hatırlatmada bulunan Akbaş, “Yaz Kur’an Kursu’nu TV yayınından takip etmek isteyen vatandaşlarımız her gün saat 10.30’da ekranları karşısında olduklarında derslerini takip edebilecekleridir. Temennimiz bu dönemin bereketli geçmesidir. Müslüman kişi zamanını en iyi şekilde değerlendiren kişidir. Bizler de bundan dolayı hayatta olduğumuz müddetçe her anımızı değerlendirmek zorundayız. Allah, Kur’an’a adanmış bir hayatı bizlere nasip etsin inşallah.” ifadelerini kullandı. (İLKHA)

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen