• 4007 TÜBİTAK Mezopotamya Bilim Şenliği Coşkuyla Başladı

  4007 TÜBİTAK Mezopotamya Bilim Şenliği Coşkuyla Başladı
  4007 TÜBİTAK Mezopotamya Bilim Şenliği Coşkuyla Başladı
  23.09.2022 Cuma

   

  Ömer TÜRK

  DİYARBAKIR- TÜBİTAK, Diyarbakır Valiliği, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ve Diyarbakır Milli Eğitim Müdürlüğü başta olmak üzere birçok kurumun desteği ile organize edilen TÜBİTAK 4007 Mezopotamya Bilim Şenliği etkinlikleri açılışı törenle gerçekleşti.

  Merkez Yenişehir ilçesinde bulunan Sümer Park’ta başlayan etkinlikte konuşan Vali Ali İhsan Su, günümüzde süper güç olarak nitelendirilen ülkelerin ürettiği bilgiyi güce dönüştürebilen ülkeler olduğunu söyledi.

  Ülkemizin özellikle savunma sanayisinde ürettiği bilgiyle en üst ligdeki devletlerle yarıştığına vurgu yapan Vali Su şöyle konuştu:

  “Dünyada İHA, SİHA üreten ilk 3 ülkeden biriyiz. Kendi uçağımızı, helikopterimizi ve gemimizi üretiyoruz, savunma sanayisinde ilkleri başarıyoruz. Kendi arabamız inşallah önümüzdeki yıl yollara çıkacak. Bizim okullarımızdan, üniversitelerimizden yetişen gençlerimizle birçok önemli gelişmeyi başarıyoruz. Yarın sizler de bunları daha ileri seviyelere götüreceksiniz. Çalışacağız ve gayret edeceğiz.”

  Bilim şenliğinin, çocuklarımızın bu konudaki azim ve gayretinin daha da yükselmesine vesile olmasını temenni eden Vali Ali İhsan Su, başta il milli eğitim müdürü olmak üzere şenliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

  Daha sonra atölye çalışması yapılan çadırları gezen Vali Ali İhsan Su, öğrencilerden projeleri hakkında bilgiler aldı,  öğrencileri tebrik etti ve başarılarının devamını diledi.

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen