• 4 günlük kısıtlamadan sonra hayat normale döndü

  4 günlük kısıtlamadan sonra hayat normale döndü
  4 günlük kısıtlamadan sonra hayat normale döndü
  27.05.2020 Çarşamba

   

  DİYARBAKIR - 81 ilde uygulanan 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasından sonra bu sabah itibariyle Diyarbakır'da hayat normale döndü.

  İçinde Ramazan Bayramını da barındıran 4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması sonrası sabahın erken saatlerinde iş yeri sahipleri dezgahlarını açtı, trafik normal seyirde akışına devam etti.

  İçişleri Bakanlığı tarafından Coronavirus (Covid-19) salgını ile mücadele kapsamında, Diyarbakır'da en son 9-10 Mayıs tarihlerinde 23 büyükşehir ve Zonguldak illerinde kısıtlama uygulanmıştı.

  Cumhurbaşkanlığı kabine toplantısında alınan kararlar doğrultusunda aralarında Diyarbakır'ın da olduğu 9 ilde şehirlerarası giriş/çıkış kısıtlaması kaldırılmıştı. Açıklama sonrası 16, 17, 18 ve 19 Mayıs günlerinde uygulanan sokağa çıkma yasağında Diyarbakır muaf tutulmuştu.

  Ramazan Bayramı'ndaki yoğunluk ve insan trafiğinin önüne geçilebilmesi amacıyla 81 ilde uygulamaya gidilen sokağa çıkma kısıtlaması sonrası güneşin doğuşuyla sokaklar hareketlendi, semt pazarları kuruldu, pazarcılar dezgahları başlarına geçtiler.(İLKHA)

   

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen